Влада США заарештувала громадянина Росії, засновника і мажоритарного власника криптовалютної біржі Bitzlato за схему з переказу грошей, отриманих незаконним шляхом та відмивання коштів. Про це йдеться у повідомленні Міністерства юстиції США.
За даними Мін’юста, Bitzlato опрацювала нелегальні кошти в розмірі понад $700 млн, зокрема і прибутки від програм-вимагачів та торгівлі, наркотиками, чим порушила законодавство США.
Заарештованим є Анатолій Лєгкодимов, росіянин, який мешкає в китайському Шеньчжені.
Криптовалютна біржа Bitzlato вимагала від своїх користувачів мінімальної ідентифікації, наголошуючи, що для здійснення платежів не потрібні ані селфі, ні паспорти. У тих випадках, коли Bitzlato просила користувачів надати ідентифікаційну інформацію, біржа неодноразово дозволяла використання даних, що належать людям, яких «зламали». В Мін’юсті переконані, що власник біржі діяв таким чином цілком свідомо.
Найбільшим контрагентом Bitzlato в криптовалютних транзакціях був Hydra Market (Hydra) — найбільший у світі анонімний незаконний онлайн-ринок наркотиків, викраденої фінансової інформації, фальшивих документів та послуг з відмивання грошей. У квітні 2022 року Hydra був закритий правоохоронними органами США та Німеччини.
За даними Міністерства юстиції, користувачі Hydra за допомогою Bitzlato обміняли понад $700 мільйонів у криптовалюті безпосередньо, або через посередників. Крім того, Bitzlato також отримала понад $15 мільйонів від програм-вимагачів.
Якщо Лєгкодимова визнають винним, йому загрожує максимальне покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі.
Одночасно з оголошеним сьогодні арештом правоохоронні органи демонтували цифрову інфраструктуру Bitzlato, конфіскували криптовалюту та вжили інших примусових заходів.
Нагадаємо, що на початку грудня Мін’юст США висунув звинувачення народному депутату України Андрієві Деркачу в шахрайстві та відмиванні грошей під час купівлі елітної нерухомості в Каліфорнії.
В Україні зростає ризик незаконного використання криптовалют. Рекомендації про те, як вберегти свої кошти, надав Держфінмонтіторинг. Там пояснили, як людині не стати порушником законодавства та шлюзом для відмивання коштів.