Найбільші виробники чіпів у США закликають адміністрацію Байдена вивчити вплив обмежень щодо Китаю та взяти паузу

Поділитися
Найбільші виробники чіпів у США закликають адміністрацію Байдена вивчити вплив обмежень щодо Китаю та взяти паузу © andriano_cz / depositphotos
Керівники технологічних компаній попереджають про шкоду для лідерства США в індустрії виробництва мікросхем.

Керівники найбільших американських виробників мікросхем заявили цього тижня чиновникам адміністрації США Джо Байдена про те, що влада повинна вивчити вплив обмежень на експорт до Китаю і зробити паузу перед запровадженням нових заходів. Про це повідомляє Bloomberg.

Під час зустрічей у Вашингтоні в понеділок, 17 липня, Пет Гелсінгер (Intel Corp.), Дженсен Хуанг (Nvidia Corp.) і Крістіано Амон (Qualcomm Inc.) попередили, що експортний контроль ризикує зашкодити лідерству США в галузі мікросхем. Чиновники Байдена вислухали зауваження, але не взяли на себе жодних зобов'язань, сказали джерела Bloomberg на умовах анонімності.

Індустрія мікросхем намагається зорієнтуватися в умовах зростання напруженості між Китаєм і США. Вашингтон змушує компанії обмежувати поставки на свій найбільший ринок, посилаючись на занепокоєння з приводу національної безпеки щодо набуття Китаєм певного потенціалу. Один із технологічних лідерів виступає проти чинних правил, що обмежують експорт обладнання для штучного інтелекту до Китаю, заявляючи, що ця політика не досягла бажаного результату - уповільнення розвитку штучного інтелекту в Китаї. 

За словами людей, знайомих з цим питанням, команда Байдена вивчає шляхи подальшого посилення чинних обмежень - наприклад, шляхом націлювання на чіпи, вироблені компанією Nvidia спеціально для китайського ринку. На додаток до американських обмежень, виробники мікросхем у США, такі як Micron Technology Inc. зіштовхнулися з діями Пекіна у відповідь, які зашкодили їхній здатності вести бізнес в країні. 

Радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив у п'ятницю,  21 липня, що він згоден з керівниками компаній у тому, що підхід має бути ефективний, але стриманий. Він захистив дії адміністрації  Байдена, заявивши, що ці заходи були точковими і практично не вплинули на торгівлю між США і Китаєм для більшості мікросхем. 

"Переважна більшість продажів мікросхем, розроблених Сполученими Штатами, до Китаю не припинилася. Це триває і донині", - сказав він на Аспенському форумі з безпеки. 

Салліван натякнув, що можуть розглядатися додаткові обмеження, але вони будуть запроваджені лише після активного обговорення з компаніями, яких це стосується.

"Ми будемо продовжувати розглядати дуже цілеспрямовані, дуже конкретні обмеження на технології, що мають відношення до національної безпеки і військового застосування, і виносити судження суворо, ретельно, методично - і, так, в глибоких консультаціях з нашим приватним сектором", - запевнив він.

Під час дискусії в понеділок Гелсінгер з Intel заявив Саллівану, держсекретарю Ентоні Блінкену та іншим офіційним особам США, що подальше обмеження діяльності його компанії в Китаї ставить під загрозу ключову політику Байдена щодо повернення виробництва мікросхем до Штатів.

Без замовлень від китайських клієнтів буде значно менше необхідності продовжувати такі проекти, як запланований комплекс Intel в Огайо, сказав керівник компанії. Хуанг із Nvidia заявив, що обмеження продажів деяких його чіпів у Китаї лише зробило альтернативні варіанти більш популярними.

Загалом, виробники мікросхем стверджують, що хоча китайські споживачі були змушені купувати більше чіпів, щоб замінити компоненти, які США заборонили до експорту, це не суттєво сповільнило їхню роботу. Доступність та якість програмного забезпечення, яке використовує Китай, більш ніж компенсує будь-які апаратні обмеження.

"Ми передали дуже важливе повідомлення щодо Китаю. Зараз на Китай припадає від 25% до 30% експорту напівпровідників. Якщо у мене буде на 20% або 30% менше ринку, мені потрібно буде будувати менше заводів", - сказав Гелсінгер. 

За його словами, в інтересах США дозволити своїм компаніям-виробникам мікросхем доступ до китайського ринку, тому що доходи від цієї країни допомагають фінансувати дослідження і розробки. А це необхідно для того, щоб зберегти лідерство країни в нових технологіях, таких як квантові обчислення.

Компанія Qualcomm отримує понад 60% своїх доходів із китайського регіону, де вона постачає компоненти виробникам смартфонів, таким як Xiaomi Corp. Гелсінгер, який відвідав Пекін на початку цього місяця, щоб продемонструвати новітні мікросхеми штучного інтелекту своєї компанії, вважає цю країну найбільшим регіоном продажів Intel - Китай забезпечує близько чверті її доходів. Для Nvidia Китай покриває близько п'ятої частини продажів.

Поки що найбільше постраждали виробники обладнання для чіпів, такі як Applied Materials Inc. Але обмеження, які, як побоюються компанії, будуть поширені на інші класи чіпів, також впливають на деяких виробників пристроїв.

Раніше повідомлялося, що американські чиновники розглядають можливість посилення правил експортного контролю, покликаних уповільнити потік чіпів штучного інтелекту до Китаю, обмеживши обсяг обчислювальних потужностей, які можуть мати ці чіпи. 

Посол Китаю у Вашингтоні Се Фенг заявив, що Пекін не хоче торгової або технологічної війни, але обов'язково відповість, якщо Сполучені Штати запровадять додаткові обмеження у секторі мікросхем. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі