Китай попередив Вашингтон про відповідь, якщо США запровадять нові обмеження у сфері технологій 

Поділитися
Китай попередив Вашингтон про відповідь, якщо США запровадять нові обмеження у сфері технологій  © InkDropCreative / depositphotos
Вашингтон розглядає механізм перевірки зовнішніх інвестицій і заборону на експорт чіпів ШІ до Китаю.

Китай не хоче торгової або технологічної війни, але обов'язково відповість, якщо Сполучені Штати запровадять додаткові обмеження у секторі мікросхем. Про це заявив посол Китаю у Вашингтоні Се Фенг, повідомляє Reuters.

Посол сказав, що Китай не ухиляється від конкуренції, але те, як її визначають Сполучені Штати, не є справедливим. Він звернув увагу на чинні заборони США на експорт до Китаю обладнання для виробництва сучасних мікросхем.

Се Фенг також посилався на повідомлення про те, що Вашингтон розглядає можливість запровадження механізму перевірки вихідних інвестицій, а також подальшої заборони на експорт чіпів штучного інтелекту до Китаю.

"Китайський уряд не може просто сидіти склавши руки. Є китайська приказка, що ми не будемо робити провокацій, але ми не здригнемося від провокацій. Китай, безумовно дасть відповідь. Але, безумовно, ми сподіваємося, що це не буде “око за око”. Ми не хочемо торгової війни, технологічної війни, ми хочемо попрощатися із залізною завісою, а також із кремнієвою завісою", - сказав він.

Адміністрація президента США Джо Байдена завершує роботу над указом, який обмежить певні інвестиції в такі сектори, як передові напівпровідники, квантові обчислення і штучний інтелект.

Китай обрав своєю мішенню американського виробника мікросхем Micron Technology після того, як Вашингтон запровадив низку заходів експортного контролю за американськими компонентами та інструментами для виробників мікросхем, аби гарантувати, що вони не будуть використані для посилення військового потенціалу Пекіна.

У травні Адміністрація кібербезпеки Китаю заявила, що Micron не пройшла перевірку на безпеку, і заборонила операторам ключових об'єктів внутрішньої інфраструктури купувати продукцію цієї компанії.

Міністр фінансів США Джанет Єллен минулого тижня наприкінці чотириденного візиту до Пекіна повідомила про розмову з китайськими колегами про потенційні нові обмеження, і сказала, що будь-які обмеження інвестицій будуть "чітко спрямованими на кілька секторів, де у США є конкретні проблеми з національною безпекою".

Вона зазначила, що рішення буде прийматися у прозорий спосіб, через нормотворчий процес, який дозволить залучити громадськість.

Раніше повідомлялося, що американські чиновники розглядають можливість посилення правил експортного контролю, покликаних уповільнити потік чіпів штучного інтелекту до Китаю, обмеживши обсяг обчислювальних потужностей, які можуть мати ці чіпи. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі