Лідер демократичної більшості в Сенаті США Чак Шумер відвідав Україну

Поділитися
Лідер демократичної більшості в Сенаті США Чак Шумер відвідав Україну © Чак Шумер / Twitter
Він очолив делегацію сенаторів-демократів. 

Лідер демократичної більшості в Сенаті США Чак Шумер у п'ятницю, 23 лютого, прибув до України, аби спробувати запевнити українського президента Володимира Зеленського та інших офіційних осіб, що Конгрес схвалить черговий раунд допомоги, навіть попри те, що законопроєкт, який передбачає 60 мільярдів доларів Києву, застряг у Палаті представників, повідомляє AP.

Поїздка Шумера відбувається в критичний для України час. Зеленський заявив, що затримки з наданням допомоги від США та інших західних країн створюють можливість для Росії просунутися вперед на полі бою, тоді як українські сили зіштовхнулися з нестачею боєприпасів та зброї.

В інтерв'ю перед поїздкою Шумер повідомив Associated Press, що він планує сказати українським офіційним особам про те, що Америка не залишить Україну напризволяще.

"Я відчуваю, що повинен бути там, тому що це дуже важливо. Ми знаходимося у вирі, у критичному поворотному пункті для всього Заходу. І якщо ми покинемо Україну, наслідки для Америки будуть серйозними”, - заявив Шумер.

Очікується, що Шумер зустрінеться із Зеленським. Разом із лідером більшості в Сенаті до Львова прибула делегація Конгресу, у складі якої  сенатори-демократи Джек Рід, Майкл Беннет, Річард Блюменталь та Меггі Хассан, згідно з повідомленням Шумера в Х.

Шумер "дуже стурбований" тим, що може статися, якщо Конгрес не буде діяти. Він планує сказати Зеленському та іншим офіційним особам, що буде підштовхувати Палату представників до дій, і що Україна не повинна здаватися. За словами Шумера, під час поїздки він сподівається зібрати нові деталі, що можуть допомогти переконати законодавців, які виступають проти допомоги Києву, змінити свою позицію. 

“Коли ми повернемося з України, ми чітко пояснимо спікеру (Палати представників Майку - ред.)  Джонсону та іншим членам Конгресу, які перешкоджають військовій та економічній підтримці, що саме поставлено на карту в Україні, для решти Європи, для вільного світу”, - написав Шумер у соцмережі Х, додавши, що Конгрес повинен ухвалити законопроєкт про національну безпеку, який включає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню.

Сенат США після тривалої затримки, все-таки зміг схвалити законопроєкт, однак документ повинні підтримати обидві палати Конгресу, щоб президент США зміг підписати його як закон. Але противники надання допомоги Україні в межах Республіканської партії є потужною фракцією в Палаті представників, де республіканці мають вузьку більшість.  Колишній президент-республіканець Дональд Трамп, який має потужний вплив на свою партію, також виступає проти допомоги Києву. 

Спікер Палати республіканець Майк Джонсон блокував ухвалення законопроєкту, опинившись між широким колом республіканців, які підтримують допомогу Україні, і правою фракцією, яка рішуче виступає проти неї. Деякі республіканці в Палаті представників вже погрожували, що спробують усунути його з посади, якщо він поставить документ на голосування. Сам спікер заявив, що "не буде поспішати" з рішенням, а Палата представників США пішла на канікули до кінця лютого, так і не розглянувши законопроєкт.

Залишається незрозумілим, як Джонсон, який перебуває на посаді спікера лише кілька місяців після того, як замінив попередника Кевіна Маккарті, буде керувати глибокими розбіжностями всередині своєї партії.

Гостра передвиборна боротьба в США та штучне перегрівання республіканцями міграційної теми призвели до кризи в Палаті представників. А з нею — і до фактичного блокування американської допомоги Україні. Чи є надія її розблокувати? Чи, може, варто згадати про ленд-ліз? Які ще існують варіанти підтримки Сполученими Штатами нашої країни у війні? Перспективи подальшої допомоги не є радісними, але й не виглядають фатальними — вважає Олександр Хара і наводить аргументи в статті "Брудні ігрища навколо допомоги Україні. Що далі".

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі