Байден зробив заяву до другої річниці вторгнення РФ в Україну та оголосив про нові санкції

Поділитися
Байден зробив заяву до другої річниці вторгнення РФ в Україну та оголосив про нові санкції © EPA-EFE/SHAWN THEW
Також президент США закликав Палату представників підтримати допомогу Києву.

Президент США Джо Байден зробив заяву до другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну та оголосив про 500 нових санкцій проти Росії, повідомляється на сайті Білого дому. 

“Він (глава Кремля Владімір Путін - ред.) вважав, що може легко зігнути волю і зламати рішучість вільного народу. Що він може вторгнутися в суверенну державу, і світ перевернеться. Що він може похитнути основи безпеки в Європі та за її межами. Два роки потому ми ще яскравіше бачимо те, що знали з першого дня: Путін сильно прорахувався”, - заявив президент США.

“Відважний народ України продовжує боротьбу, не схиляючись у своїй рішучості захищати власну свободу і майбутнє. НАТО сильніше, більше і згуртованіше, ніж будь-коли. І безпрецедентна глобальна коаліція з 50 країн на підтримку України на чолі зі Сполученими Штатами залишається відданою наданню критично важливої допомоги Україні і притягненню Росії до відповідальності за її агресію”, - додав він.

За словами Байдена, американський народ і люди в усьому світі розуміють, що ставки в цій боротьбі виходять далеко за межі України. 

“Якщо Путін не заплатить ціну за смерть і руйнування, він продовжуватиме. І витрати Сполучених Штатів, разом з нашими союзниками по НАТО, партнерами в Європі і в усьому світі будуть зростати”, - наголосив президент США.

“Сьогодні я оголошую про запровадження понад 500 нових санкцій проти Росії за її загарбницьку війну проти України і за смерть Алєксєя Навального, який був мужнім антикорупційним активістом і найзапеклішим опозиціонером Путіна. Ці санкції будуть спрямовані проти осіб, пов'язаних з ув'язненням Навального, а також проти російського фінансового сектору, оборонно-промислової бази, закупівельних мереж та осіб, які ухиляються від санкцій, на багатьох континентах”, - заявив Байден, додавши, що санкції забезпечать, аби Путін заплатив ще більшу ціну за свою агресію за кордоном і репресії всередині країни.

“Ми також запроваджуємо нові експортні обмеження проти майже ста організацій, які надають приховану підтримку російській військовій машині. Ми вживаємо заходів для подальшого скорочення енергетичних доходів Росії. І я доручив своїй команді посилити підтримку громадянського суспільства, незалежних ЗМІ та тих, хто бореться за демократію в усьому світі”, - повідомив президент США.

“За  два роки цієї війни народ України продовжує боротися з величезною мужністю. Але у них закінчуються боєприпаси. Україна потребує більших поставок зі Сполучених Штатів, щоб утримувати лінію проти безперервних атак Росії, які підтримуються зброєю та боєприпасами з Ірану та Північної Кореї”, - зазначив президент США, закликавши Палату представників ухвалити законопроєкт про національну безпеку, який включає допомогу Україні.

Байден нагадав, що законопроєкт пройшов у Сенаті, і, на його думку, немає сумнівів, що документ швидко пройде і в Палаті представників, якщо спікер призначить голосування.

“Конгрес знає, що, підтримавши цей законопроєкт, ми можемо зміцнити безпеку в Європі, зміцнити нашу безпеку вдома і протистояти Путіну. Виступаючи проти цього законопроєкту, ми лише граємо на його (Путіна - ред.)  користь”, - підкреслив президент США. 

“Історія спостерігає. Нездатність підтримати Україну в цей критичний момент не буде забута. Зараз для нас настав час бути сильними разом з Україною і бути єдиними з нашими союзниками і партнерами. Настав час довести, що Сполучені Штати стоять на сторожі свободи і ні перед ким не схиляються”, - додав він.

Законопроєкт повинні підтримати обидві палати Конгресу, щоб президент США зміг підписати його як закон.

Спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон блокував ухвалення допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню. Колишній президент-республіканець Дональд Трамп, який має потужний вплив на свою партію, також виступає проти допомоги Києву.

Схвалення законопроєкту застрягло у Палаті представників, яка пішла на канікули до кінця лютого, так і не розглянувши документ. Голова комітету із закордонних справ Палати Майкл Маккол заявляв, що допомога Україні розглядатиметься не раніше середини березня, після обговорення важливіших законопроєктів про видатки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі