Під час візиту законодавців США на Тайвань обговорювався пакет допомоги Україні

Поділитися
Під час візиту законодавців США на Тайвань обговорювався пакет допомоги Україні © скриншот видео Youtube
За словами конгресмена-республіканця, який очолював делегацію, те, що сталося з Україною, має значення для Тайваню.

Законопроєкт США про військову допомогу Україні, який також передбачає фінансування на зброю для Тайваню, обговорювався цього тижня під час візиту американських законодавців до Тайбею, повідомляє Reuters.

Наразі схвалення законопроєкту з 60 млрд доларів для України та майже 2,6 мільярда млрд на зусилля зі стримування Китаю, застрягло у Конгресі. Більша частина грошей для Тайваню, близько 1,9 мільярда доларів, має піти на заміну американських озброєнь, наданих острову. 

Китай розглядає Тайвань як власну територію, ігноруючи рішучі заперечення уряду в Тайбеї, і посилює військовий тиск на острів. 

Член спеціального комітету Палати представників Конгресу США з питань Китаю від Демократичної партії Раджа Крішнамурті заявив журналістам наприкінці візиту, що ухвалення цього законопроєкту є життєво важливим.

"Кожна зустріч, яку ми проводили на Тайвані, принаймні частину часу була присвячена Україні. Це було пов'язано з нашим обговоренням додаткового пакету асигнувань. Ми повинні дати відсіч цьому злочинному вторгненню Путіна, щоб відправити сигнал всім іншим, включаючи Сі Цзіньпіна, щодо Тайваню”, - сказав він.

На зустрічі з законодавцями у Тайбеї були присутні президент Тайваню Цай Інвень і новообраний президент острова Вільям Лай, який переміг на виборах минулого місяця і вступить на посаду в травні.

За словами голови комітету, конгресмена-республіканця Майка Галлахера, який очолював делегацію, те, що сталося з Україною, має значення для Тайваню.

Сполучені Штати, як і більшість країн, не мають офіційних дипломатичних відносин з Тайванем, але є найважливішим міжнародним партнером і постачальником озброєнь для острова.

Сенат США після тривалої затримки, все-таки зміг схвалити законопроєкт, однак документ повинні підтримати обидві палати Конгресу, щоб президент США зміг підписати його як закон.

Спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон блокував ухвалення законопроєкту про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Колишній президент-республіканець Дональд Трамп, який має потужний вплив на свою партію, також виступає проти допомоги Києву. Палата представників США пішла на канікули до кінця лютого, так і не розглянувши законопроєкт.

Голова Комітету із закордонних справ Палати Майкл Маккол заявляв, що допомога Україні розглядатиметься не раніше середини березня, після обговорення важливіших законопроєктів про видатки.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі