Група законодавців США відвідає Тайвань наступного тижня — FT

Поділитися
Група законодавців США відвідає Тайвань наступного тижня — FT © depositphotos/Diloka107
Делегація здійснить візит на підтримку переможця виборів президента острова, якого Китай називає “сепаратистом”.

Голова комітету з питань Китаю Палати представників Конгресу США Майк Галлахер відвідає Тайбей наступного тижня з групою законодавців на знак підтримки переможця виборів президента Тайваню Вільяма Лая на тлі наближення його інавгурації в травні. Про це повідомляє FT.

Республіканець Галлахер, який різко критикує Пекін і його регіональний вплив, як очікується, прибуде на Тайвань 21 лютого. Він очолить делегацію з семи американських законодавців.

Візит відбудеться через місяць після перемоги на виборах Лая — нинішнього віце-президента острова, якого Китай називає "небезпечним сепаратистом".

Вашингтон застеріг Китай від агресивних дій щодо Тайваню напередодні інавгурації, коли Лай замінить на посаді президента Цай Інвень. Пекін, своєю чергою, вкотре наголосив, що США не повинні втручатися у справи острова, який Китай вважає своєю територією.

Очікується, що делегація Галлахера зустрінеться з Лаєм, а також із новообраним спікером законодавчих зборів від опозиційної партії Гоміньдан Хан Куо-ю, з якою Пекіну зручніше мати справу, оскільки вона розглядає Тайвань як частину великої китайської нації.

Галлахер і його комітет, створений рік тому для посилення уваги до загроз з боку Китаю, активно підтримують Тайвань, особливо з огляду на те, що китайські військові продовжують маневри навколо острова. Пекін, швидше за все, виступить проти цього візиту.

Посольство Китаю у Вашингтоні заявляло, що Пекін рішуче виступає проти будь-якої форми офіційної взаємодії США з Тайванем і проти втручання у справи острова “в будь-який спосіб і під будь-яким приводом". 

"США повинні проявляти надзвичайну обачність у вирішенні питань, пов'язаних з Тайванем, не повинні применшувати і послаблювати принцип єдиного Китаю в будь-якій формі або відправляти неправильний сигнал сепаратистським силам, що виступають за незалежність Тайваню", - заявив представник китайського посольства Лю Пенгю.

Китай розірвав комунікацію між своїми та американськими військовими у 2022 році після того, як тодішня спікер Палати представників Ненсі Пелосі відвідала Тайвань. Пекін погодився відновити ці канали зв'язку після саміту президента США Джо Байдена і лідера КНР Сі Цзіньпіна у Сан-Франциско в листопаді минулого року.

Президентські вибори на Тайвані не потішили Китай, хоча “китайський чинник” і став важливим складником тайванської виборчої кампанії. Більшість тайванців не хоче бути частиною КНР, а погрози та безкомпромісність китайського уряду обернулися протилежними результатами вже треті вибори поспіль. Про деталі цих виборів і те, чому вони важливі для України, читайте в статті Наталії БутирськоїТайванські вибори та Україна: Китаю все важче”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі