Тайвань відігнав судно берегової охорони Китаю, яке увійшло у води біля віддаленого тайванського острова, заявив Тайбей у вівторок, 20 лютого, на тлі зростання напруженості з Пекіном після загибелі двох китайських рибалок минулого тижня. Про це повідомляє Kyodo.
Китайське судно увійшло у води поблизу островів Цзіньмень, про контроль над якими заявляє Тайбей, всього за кілька кілометрів від портового міста Сямень у китайській провінції Фуцзянь, о 9:05 ранку за місцевим часом і вийшло через годину після того, як тайванський катер відігнав його за допомогою радіо- і трансляційного обладнання, повідомила берегова охорона Тайваню.
Днем раніше Китай проінспектував тайванське екскурсійне судно в цьому районі, співробітники китайської берегової охорони перевірили його план маршруту, сертифікат, а також ліцензії капітана і членів екіпажу.
Раніше у вівторок, 20 лютого, прем'єр-міністр Тайваню Чень Чженьцзюнь закликав обидві сторони Тайванської протоки бути "раціональними" та співпрацювати задля спільного підтримання безпеки в акваторії.
Тайванське екскурсійне судно з 11 членами екіпажу і 23 пасажирами перебувало приблизно за 5,2 км на північний захід від міста Ушацзяо групи островів Цзіньмень, коли його перехопили два катери китайської берегової охорони в понеділок, 19 лютого. Пасажири були стурбовані перевіркою і боялися, що не зможуть повернутися на Тайвань.
Минулої середи, 14 лютого, китайське рибальське судно з провінції Фуцзянь перекинулося у водах поблизу Цзіньмень після того, як тайванська берегова охорона закликала його покинути акваторію. Всі четверо членів екіпажу опинилися у воді, двоє рибалок загинули.
Прес-секретар Управління у справах Тайваню Державної ради Китаю Чжу Фенлянь засудила керівну Демократичну прогресивну партію острова, заявивши, що уряд Тайбея "силоміць затримує рибальські судна з материка" і "грубо поводиться" з китайськими рибалками.
Тайбей стверджує, що китайський човен перебував у заборонених водах. Пекін, тим часом, заявив, що посилить патрулювання в цьому районі після інциденту.
Цзіньмень був місцем кількох великих зіткнень після громадянської війни, в результаті якої материковий Китай і Тайвань стали управлятися окремо з 1949 року. Пекін вважає самокерований острів частиною своєї території.