Китай проводитиме регулярне патрулювання у водах біля контрольованих Тайванем островів 

Поділитися
Китай проводитиме регулярне патрулювання у водах біля контрольованих Тайванем островів  © depositphotos/AleksTaurus
Нещодавно двоє китайських громадян загинули, перекинувшись на човні, який занадто близько підійшов до прикордонного тайванського острова.

Берегова охорона Китаю заявила в неділю, 18 лютого, що посилить свою правоохоронну діяльність та здійснюватиме регулярне патрулювання навколо невеликої групи контрольованих Тайванем островів біля китайського узбережжя через зростання напруженості після загибелі двох громадян Китаю. Про це повідомляє Reuters.

У четвер, 15 лютого, Тайвань виступив на захист дій своєї берегової охорони після того, як двоє людей на китайському катері, який занадто близько підійшов до прикордонного тайванського острова, загинули, коли їхній човен перекинувся при спробі втекти від корабля берегової охорони. Двоє інших вижили.

Тайвань, який Китай вважає своєю територією, останніми роками скаржиться на китайські рибальські човни та інші судна, що діють у підконтрольних Тайбею водах, особливо навколо островів Цзіньмень і Мацзу на невеликій відстані від китайського узбережжя.

Китай засудив дії Тайваню.

У короткій заяві китайська берегова охорона повідомила, що здійснюватиме регулярне патрулювання і перевірки у водах навколо Цзіньмень і Сямень з метою подальшого підтримання порядку та гарантування безпеки життя і майна рибалок.

Пізно ввечері в суботу, 17 лютого, китайський офіс у справах Тайваню заявив, що загибель рибалок викликала "сильне обурення" в Китаї, наголосивши, що жодних заборонених акваторій не існує.

"Рибалки по обидва боки Тайванської протоки з давніх часів працюють у традиційних рибальських угіддях в морській зоні Цзіньмень і Сямень, і не існує такого поняття, як "заборонені або обмежені води", - йдеться в заяві Пекіна, де також додається, що уряд Китаю не буде миритися зі зневагою Тайваню до безпеки китайських рибалок.

Рада Тайваню у справах материкового Китаю сказала, що сили острова продовжуватимуть забезпечувати дотримання правил про заборону несанкціонованого доступу Китаю до тайванських вод навколо Цзіньмень, а звинувачення з боку Пекіна в "грубому вигнанні" рибалок не відповідають дійсності.

Кораблі, які не мають назви, сертифікації або портової реєстрації, здійснюють "постійні вторгнення" і роблять небезпечні маневри при спробі втечі, що призводить до "прикрих інцидентів", стверджує Тайбей. 

Цзіньмень, як і Мацзу, контрольовані Тайванем. У розпал холодної війни Цзіньмень був зоною частих боїв, але сьогодні це популярне туристичне місце, хоча багато острівців, що входять до групи островів, захищені тайванськими військовими і закриті для цивільного населення.

Тайвань, уряд якого відкидає претензії Пекіна на суверенітет, заявляє, що Китай використовує так звану тактику сірої зони, яка передбачає виснаження супротивника, не вдаючись до відкритих бойових дій, в тому числі, відправку цивільних кораблів у тайванські води або поблизу них.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі