Голова комітету Палати представників США закликав посилити обмеження на інвестиції у китайські високі технології

Поділитися
Голова комітету Палати представників США закликав посилити обмеження на інвестиції у китайські високі технології © скриншот видео
Нещодавні прориви в китайських технологіях викликали дебати про ефективність контролю з боку Вашингтона.

Голова комітету у закордонних справах Палати представників США республіканець Майкл Маккол заявив, що Конгрес повинен посилити обмеження на інвестиції американських компаній у Китай, на додаток до тих, що були запропоновані президентом Штатів Джо Байденом раніше цього літа, оскільки нещодавні прориви в китайських технологіях викликали дебати про ефективність контролю з боку Вашингтона. Про це повідомляє Bloomberg.  

Республіканець бачить шлях вперед, який ґрунтується на двох законодавчих ініціативах: запровадженні санкцій проти окремих китайських фірм та обмеженні витрат на рівні всього сектору.

Перший - це законопроект Палати представників, який вимагатиме від президента запровадити санкції проти компаній, що беруть участь в оборонних або розвідувальних проектах Китаю. Маккол також хоче посилити ухвалений Сенатом захід, який зараз вимагає від компаній лише повідомляти уряд про інвестиції у високотехнологічні сектори Китаю, включаючи напівпровідники, штучний інтелект і квантові обчислення.

"Я думаю, що ми можемо йти цим списком, сектор за сектором, і заборонити продаж. Додамо частину про санкції, і тоді ми отримаємо дійсно сильний законопроект про протидію Китаю", - сказав Маккол в інтерв'ю Bloomberg News.

У липні Байден видав указ, який обмежує нові інвестиції в передові технології в Китаї. За словами Маккола, цей указ, який був більш вузько спрямований, ніж дехто у Вашингтоні очікував, виявився ефективним у припиненні інвестицій у виробництво мікросхем, штучний інтелект і квантові технології, але він хоче, щоб контроль з боку США був посилений.

"Я втомився від того, що наші технології крадуть і використовують у своїй зброї", - сказав республіканець.

Його коментарі з'явилися після того, як компанія Huawei Technologies Co., що базується в Шеньчжені, продемонструвала, що їй вдалося частково подолати санкції США і здійснити технологічний прорив. Минулого місяця Huawei випустила смартфон преміум-класу, що працює на передовому чіпі, який вона розробила, і який був виготовлений шанхайською компанією Semiconductor Manufacturing International Corp.

Успіхи Huawei змусили декого засумніватися в тому, що очолювана США глобальна технологічна блокада, спрямована на китайський сектор виробництва мікросхем, ефективна, і Маккол та інші законодавці-республіканці закликали адміністрацію Байдена повністю відрізати Huawei і SMIC від американських постачальників.

Раніше міністр торгівлі США Джина Раймондо заявила, що була "засмучена", коли китайська компанія Huawei Technologies Co. випустила нову модель смартфона з передовим чіпом під час її візиту до Китаю минулого місяця, але зазначила, що США не мають доказів того, що Китай може виробляти ці компоненти "у великих масштабах". 

Провідна американська асоціація виробників напівпровідників звинуватила китайську компанію Huawei у створенні низки секретних заводів із виробництва мікросхем у Китаї, щоб обійти санкції США. Минулого року китайська технологічна компанія зайнялася виробництвом мікросхем та отримала від уряду державне фінансування на суму близько $30 млрд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі