Блінкен планує відвідати Пекін найближчими тижнями — Bloomberg

Поділитися
Блінкен планує відвідати Пекін найближчими тижнями — Bloomberg © Офіс президента
Візит може відбутися на тлі нового спалаху напруженості у відносинах між США і Китаєм.

Державний секретар США Ентоні Блінкен планує відвідати Китай найближчими тижнями для переговорів з вищими посадовими особами, можливо, з лідером Сі Цзіньпіном, оскільки Штати прагнуть відновити комунікацію з Пекіном на високому рівні, попри напруженість у відносинах. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на джерела.

Блінкен планував відвідати Пекін у лютому, але скасував поїздку після того, як США зафіксували над своєю територією китайську шпигунську повітряну кулю.

Точні терміни візиту Блінкена все ще не визначені, кажуть джерела Bloomberg.

Представник Державного департаменту заявив, що відомство не планує жодних поїздок, і що раніше скасований візит Блінкена відбудеться, коли дозволять умови.

Цей візит стане частиною зусиль президента США Джо Байдена, спрямованих на стабілізацію відносин, які продовжують погіршуватися через напружені військові зіткнення, обмежувальні економічні заходи та взаємну критику. Запланована поїздка Блінкена до Пекіна була одним з головних результатів минулорічної зустрічі Байдена і Сі на Балі. Відтоді лідери двох країн не спілкувалися, оскільки Байден не зміг провести телефонну розмову з Сі після інциденту зі шпигунською кулею.

Нещодавно речник Ради національної безпеки Джон Кірбі попередив про зростання агресивності Китаю після перехоплення американського корабля і літака протягом останніх тижнів. Речник китайського МЗС Ван Веньбінь відповів, що США провокаційно направляють військові кораблі через півсвіту до порогу Китаю.

Водночас Кірбі заявив, що обидві сторони досягли прогресу у відкритті інших каналів для організації візитів представників США до Пекіна.

Хоча Китай відкинув спроби Штатів організувати переговори між міністрами оборони двох країн на форумі в Сінгапурі минулого тижня, контакти на високому рівні відновилися в інших сферах. Високопосадовець Державного департаменту США з питань Азії Деніел Крітенбрінк у понеділок, 5 червня, провів «відверті» переговори з китайськими посадовцями. Його поїздка відбулася після зустрічі між радником з національної безпеки Джейком Салліваном і головним дипломатом Китаю Ван І минулого місяця, а також візиту директора ЦРУ Вільяма Бернса у Пекін.

Відносини сторін залишаються напруженими. Пекін незадоволений тим, що він бачить посилення зв'язків Вашингтона з Тайванем. Китай критикує нещодавні зусилля США та їхніх союзників, спрямовані на протидію економічному примусу з боку Пекіна, а також звинувачення у порушенні прав людини в Сіньцзяні, Тибеті і Гонконгу.

Оскільки збройні сили Китаю дедалі частіше вступають у конфронтацію з американськими військовими активами в Азії, потенціал для прорахунку є реальним і зростає, але китайські офіційні особи відкидають спроби США формалізувати зв'язок під час потенційної кризи, заявив координатор Білого дому з питань Індо-Тихоокеанського регіону Курт Кемпбелл.

«Під час холодної війни нам вдалося створити ефективні механізми, які б дозволили здійснювати кризову комунікацію в моменти ненавмисного конфлікту або напруженості. Було б справедливо сказати, що ми поки не змогли зробити цього з Китаєм. Китай неохоче приймає і бере участь у деяких із цих механізмів», – сказав Кемпбелл.

Водночас китайські делегати, які брали участь у «Діалозі Шангрі-Ла» в Сінгапурі, заявили минулих вихідних, що військова гаряча лінія між країнами відкрита і може бути доступна в будь-який час.

Раніше повідомлялося, що Китай відмовив держсекретареві США Ентоні Блінкену у візиті через побоювання, що ФБР оприлюднить результати розслідування щодо збитої шпигунської повітряної кулі.

Пекін повідомив США, що не готовий перенести поїздку, яку Блінкен скасував у лютому, доки залишається незрозумілим, що адміністрація президента Джо Байдена робитиме зі звітом.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі