США запровадили санкції проти більш ніж десятка осіб і організацій у Китаї, Гонконгу та Ірані, включно з аташе з питань оборони Ірану в Пекіні, через звинувачення в тому, що вони допомагали купувати деталі і технології для розробки балістичних ракет в Ірані. Про це повідомляє Reuters.
«Сполучені Штати і надалі будуть націлені на незаконні транснаціональні мережі закупівель, які таємно підтримують виробництво балістичних ракет Ірану та інші військові програми», - заявив заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон.
Протягом багатьох років Вашингтон запроваджував широкі санкції проти Ірану, в тому числі через його ядерну програму і розробку балістичних ракет, а також через звинувачення у порушенні прав людини.
У заяві Мінфіну аташе з питань оборони Ірану в Пекіні Давуд Дамгані звинувачується в координації військових закупівель у Китаї для іранських кінцевих користувачів, в тому числі дочірніх компаній Міністерства оборони і матеріально-технічного забезпечення збройних сил Ірану.
Згідно із заявою, Вашингтон націлився на продаж центрифуг компанії Parchin Chemical Industries (PCI), продаж металів подвійного призначення її посереднику P.B. Sadr, і закупівлю електроніки для Міністерства оборони і матеріально-технічного забезпечення збройних сил Ірану.
Китай та Іран у березні 2021 року підписали 25-річну угоду про співпрацю з метою зміцнення їхнього давнього економічного та політичного альянсу. Китай був основним покупцем іранської нафти, незважаючи на санкції США, спрямовані на припинення цього експорту.
Під санкції потрапила китайська компанія Zhejiang Qingji Ind Co, Ltd, яку Мінфін США звинуватив у продажу центрифуг та іншого обладнання і послуг на сотні тисяч доларів компанії PCI за посередництва P.B. Sadr.
Також під санкції потрапили компанія з Гонконгу Ke.Do International Trade Co., Limited і китайська Qingdao Zhongrongtong Trade Development Co, Ltd за участь у продажу кольорових металів подвійного призначення на десятки мільйонів доларів P.B. Sadr.
Раніше повідомлялося, що Іран представив першу гіперзвукову балістичну ракету власного виробництва. Тегеран заявив, що вона може обійти найсучасніші системи протиракетної оборони США та ізраїльський «Залізний купол».