Білий дім передав Кенії зброї на $60 млн, які могли бути використані для України — Politico

Поділитися
Білий дім передав Кенії зброї на $60 млн, які могли бути використані для України — Politico © oohhsnapp/pixabay.com
У цьому впевнені представники Республіканської партії.

Законодавці-республіканці звинувачують адміністрацію Байдена у відправленні Кенії військового обладнання на десятки мільйонів доларів в обхід законодавців, пише Politico.

Це обладнання, на їх думку, можна було б використати для допомоги Україні.

У листі до держсекретаря Ентоні Блінкена  голова Комітету Палати представників із закордонних справ республіканець Майкл МакКол і член Комітету Сенату із закордонних справ Джим Ріш розкритикували адміністрацію за використання президентських повноважень (PDA) на виділення з запасів США військової допомоги на суму 60 мільйонів доларів, щоб допомогти придушити банди, які сіють хаос у Гаїті.

Цей пакет включає стрілецьку зброї, боєприпаси та бронетехніку для кенійських сил, які прямують на острів. Очікується, що вони прибудуть у четвер — того ж дня президент Кенії Вільям Руто зустрінеться з високопосадовцями США у Вашингтоні.

«Безпрецедентне використання PDA президентом у цьому контексті вкрай сумнівне. Адміністрація поспішає фінансувати невизначену та безстрокову участь у Гаїті без схвалення Конгресу», – йдеться у листі законодавців.

Республіканці упродовж кількох місяців ставлять під сумнів, чи дійсно підтримуваний США план щодо Гаїті призведе до успіху. Крім того, зростає занепокоєння, що підтримка США Гаїті може вплинути на Україну, оскільки Білий дім також надсилає Києву обладнання безпосередньо зі складів Пентагону. 

«Збройні сили проводять  інвентаризацію, щоб визначити, що вони можуть заощадити для Гаїті. Це ставить країну в пряму конкуренцію з Україною за зброю», – сказав виданню представник Республіканської партії на умовах анонімності.

Представник Державного департаменту, у свою чергу,  так само на умовах анонімності наголосив, що США «реагують на численні критичні потреби в усьому світі, і сценарії в Україні та на Гаїті відрізняються».

«Підтримка народу Гаїті не обмежує і не позбавляє нас можливості підтримувати народ України», – додав він.

На початку березня Кенія пообіцяла розгорнути на території Гаїті поліцейський контингент, аби допомогти владі країни протистояти бандам. Банди, очолювані колишнім поліцейським Джиммі Шерізьє, вимагали, щоб прем'єр-міністр пішов у відставку.

Після того, як гаїтянський прем’єр-міністр Аріель Анрі заявив про відставку, уряд Кенії оголосив про призупинення розгортання поліцейської місії.

США, які пообіцяли фінансування цієї місії, висловили впевненість, що її розгортання розпочнеться після того, як будуть призначені нові очільники Гаїті в межах перехідного процесу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі