Гренландія належить гренландцям, — прем’єрка Данії відповіла на забаганки Трампа

Поділитися
Гренландія належить гренландцям, — прем’єрка Данії відповіла на забаганки Трампа © EPA/ Mads Claus Rasmussen
Метте Фредеріксен підкреслила, що Америка не визначатиме майбутнє стратегічно важливого арктичного острова.

Гренландія дала зрозуміти, що вона не продається, заявила у вівторок прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен у відповідь на ідею новообраного президента США Дональда Трампа щодо купівлі арктичного острова. Про це пише Politico.

За словами Фредеріксен, прем’єр-міністр Гренландії Муте Егеде чітко сказав, що суспільство Гренландії підтримує переконання, що Гренландія не продається і не продаватиметься в майбутньому.

«З одного боку, я задоволена зростанням американського інтересу до Гренландії. Але, звичайно, важливо, щоб гренландці самі приймали рішення щодо свого майбутнього»,  – сказала Фредеріксен в інтерв'ю датській телерадіокомпанії TV 2. 

Минулого місяця Трамп запропонував купити Гренландію у Данії, назвавши придбання США арктичної території «абсолютною необхідністю». 

У 2019 році, під час свого першого терміну на посаді, він вже робив таку пропозицію. Тоді Фредеріксен назвала пропозицію Трампа придбати острів «абсурдною».

У вівторок старший син Трампа, Дональд Трамп-молодший, прибув до Гренландії з, як він назвав, приватним візитом. Однак разом із ним прибули також MAGA-активіст Чарлі Кірк та директор з персоналу старшого Трампа Серджіо Гор. Обраний президент назвав їх своїми представниками.

«Дон-молодший і мої представники приземлилися в Гренландії. Прийом був чудовим. Їм і Вільному світу потрібна безпека, безпека, сила і МИР! Це угода, яка повинна відбутися. MAGA. ЗРОБІТЬ ГРЕНЛАНДІЮ ЗНОВУ ВЕЛИКОЮ!», –  написав Трамп у своїй соціальній мережі Truth Social.

Гренландія, найбільший острів у світі з населенням близько 60 тисяч осіб, була колонією Данії. У 1979 році вона стала самоврядною і отримала власний парламент, проте залишається територією Данії, а Копенгаген здійснює контроль над її зовнішньою та оборонною політикою.

Світові держави наразі прагнуть розширити свою територію та присутність в Арктиці, а багата на корисні копалини Гренландія, де розташована військова база США, має стратегічну цінність у сфері безпеки та торгівлі.

Метте Фредеріксен назвала зростаючий рух за незалежність на острові «законним».

«Я помітила сильне бажання багатьох гренландців рухатися до незалежності. Це законно, і тому я вважаю, що важливо, щоб майбутнє Гренландії формувалося в Нуук [столиці Гренландії]», — сказала вона. 

Згідно з угодою 2009 року з Данією, Гренландія може проголосити незалежність лише після успішного референдуму, на проведення якого вже натякнув її лідер Егеде під час свого новорічного звернення. Референдум  може відбутися одночасно з майбутніми парламентськими виборами на острові в квітні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі