Після заяви про підтримку України Кенія підпише торговельний пакт з Росією

Поділитися
Після заяви про підтримку України Кенія підпише торговельний пакт з Росією Сєргєй Лавров та Вільям Руто © WilliamsRuto / Twitter
Кенія вже «закликає до вирішення конфлікту у спосіб, що поважає обидві сторони»

Незважаючи на слова підтримки Україні з боку кенійського президента Вільяма Руто, Кенія підпише торговельний пакт з Росією, спрямований на посилення співпраці між бізнесом. Про це заявили 29 травня в офісі президента Руто після того, як він зустрівся у Найробі з міністром закордонних справ Росії Сєрєєм Лавровим, передає Reuters.

У заяві адміністрації кенійського президента зазначено, що двостороння торгівля з Росією все ще залишається низькою, незважаючи на потенціал, і що пакт дасть бізнесу «необхідний імпульс». Не повідомляється, коли пакт може бути підписаний, як і немає подробиць про те, що він може охоплювати. Наразі Росія продає до Кенії переважно зерно та добрива.

Щодо України, то в заяві підтверджується підтримка Кенією поваги до територіальної цілісності всіх країн, а також додається, що «Кенія закликає до вирішення конфлікту у спосіб, що поважає обидві сторони».

У Кенії повідомили, що Лавров прямує до Кейптауна (Південно-Африканська республіка) на зустріч міністрів закордонних справ групи країн БРІКС, до якої входять Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка, яка відбудеться 1 червня.

Росія активізувала свої зусилля зі зміцнення економічних зв'язків з африканськими країнами, щоб допомогти компенсувати значне охолодження відносин із Заходом, викликане вторгненням в Україну, і планує провести африкансько-російський саміт у Санкт-Петербурзі в липні.

Цього року Лавров відвідав африканський континент щонайменше тричі. При цьому міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба минулого тижня побував у таких країнах, як Ефіопія, Руанда і Мозамбік.

Нагадаємо, що у березні президент Кенії Руто заявив, перебуваючи у Німеччині, що «війна в Європі має бути закінчена, агресія проти України не виправдана нічим», а також зауважив, що позиції окремих країн ніколи не треба ототожнювати з позицією всієї Африки. Канцлер Німеччини Олаф Щольц подякував Кенії за цю позицію та назвав її «дуже чіткою» та «дуже мужньою».

Раніше глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Україна «тримає курс на африкансько-український ренесанс», який ґрунтується на трьох принципах: взаємної поваги, взаємних інтересів та взаємних переваг. Пізніше Кулеба заявив, що Лавров планує поїздку Африкою по його слідах: «Лавров по моїх слідах, навздогін одразу намагається говорити з людьми, з якими я говорив». 

Про російські інтереси у Африці читайте детальніше у статті Миколи Замікули «Африканське сафарі Кремля» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі