Африканський «мирний план» передбачає переговори про мир навіть за наявності військ РФ в Україні

Поділитися
Африканський «мирний план» передбачає переговори про мир навіть за наявності військ РФ в Україні Сиріл Рамафоса та Владімір Путін © Скріншот Youtube
Цей «план» хочуть привезти до Києва на початку червня

Шість африканських лідерів пропонують Україні погодитися на початок мирних переговорів з Росією, навіть якщо російські війська залишатимуться на її території, повідомили 22 травня в адміністрації президента Південно-Африканської республіки, передає Reuters. Чиновники ПАР готуються відвідати Україну та Росію, щоб  «продати» цю ідею.

«Перше – це припинення бойових дій. Друге – це рамки для тривалого миру», – заявив речник президента ПАР Вінсент Магвеня.

Нагадаємо, що президент ПАР Сиріл Рамафоса оголосив про «африканський мирний план» 16 травня. До нього приєдналися президент Сенегалу Маккі Салл, президенти Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі та Замбії Хакаїнде Хічілема, а також президент Республіки Конго Деніс Сассу-Нгессо та президент Уганди Йовері Мусевені.

Очікується, що «миротворча місія» відвідає Москву та Київ на початку червня.

«Мій президент дав дуже чітко зрозуміти – жодних переговорів між Україною і Росією, поки росіяни не залишать нашу територію в межах її міжнародно визнаних кордонів», – заявила посол України в ПАР Любов Абравітова, але додала, що «ми приймемо всіх делегатів і поговоримо з ними». 

На Заході вважають ПАР одним із найближчих союзників Москви на африканському континенті. 16 травня Рамафоса заявив про існування «мирного плану врегулювання конфлікту». Цей план він збирався представити президенту України Володимиру Зеленському та президенту Росії Владіміру Путіну. На це в Офісі президента України відповіли, що єдиним прийнятним планом є і залишається саме український. 

Раніше повідомлялося, що 11 травня посол Сполучених Штатів у ПАР Рубен Бріджіті заявив, що він впевнений, що російський корабель Lady R у грудні 2022 року завантажив зброю в Південній Африці, можливо, «порушивши оголошений нейтралітет Преторії в українському конфлікті». В адміністрації президента ПАР відреагували на це коментарем про те, що заява американського посла «підриває дух співпраці та партнерства». Також там заявили, що очікують від розвідувальних служб США доказів постачання зброї. Після скандалу між Рамафосою та Путіном відбувся телефонний дзвінок.

Невдовзі після оголошення Рамафосою про «мирний план» щодо України, до Росії прибула делегація з ПАР під керівництвом командувача південноафриканської армії генерал-лейтенанта Лоуренса Мбати – для обговорення посилення співпраці та боєготовності.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі