Навіть демократи, які скептично ставляться до шансів президента Байдена на перемогу в листопаді цього року, зазвичай кажуть, що він робить фантастичну роботу, вказуючи на сильну економіку і довгий список законів, які були прийняті за час його перебування на посаді. Це означає, що виборці не цінують Байдена належним чином, можливо, через його вік.
Але якби демократи були чесними з собою, вони б визнали, що нинішній стан американської політики далекий від того, на що вони сподівалися три роки тому. Байден має 38% підтримки. Дональд Трамп легко переміг у номінації від республіканців і зростає в популярності. Байден не впорався з найважливішим завданням для президента-демократа у 2020-х роках: усунути або принаймні різко зменшити шанси Трампа або когось, хто поділяє його радикальні переконання, стати його наступником, повідомляє The Washington Post.
Термін перебування Байдена на посаді був би чудовим для президента, обраного в 1992, 2008 чи навіть 2016 році. Але не 2020 року. Це президентство — не про ухвалення законів, роботу над партійними питаннями чи виправлення економіки. Демократи й республіканці, що виступали проти Трампа, які виходили на протести протягом 2017 року і голосували у незвично високих кількостях у 2018 і 2020 роках, відчували, що американська демократія під загрозою, а не те, що федеральних витрат на виробництво мікрочіпів було недостатньо.
"З погляду послаблення трампізму Байден зазнав невдачі у двох важливих аспектах. По-перше, Байден дуже непопулярний (близько 56% американців його не схвалюють), що робить його вразливим до програшу навіть Трампу (приблизно 52% несхвалення)", — пише видання.
І це попри те, що Байден дуже старається бути популярним. Адміністрація особливо задобрювала білих виборців без вищої освіти, які тяжіли до республіканців протягом останніх трьох десятиліть, і поміркованих республіканців, які, як здавалося, могли б об'єднатися з президентом-демократом центристського спрямування.
На початку каденції Байдена чиновники Білого дому приватно говорили, що найкращий спосіб врятувати демократію — це зробити так, щоб громадськість вважала, що федеральний уряд працює ефективно. Тож сильна економіка була б оплотом проти трампізму.
Але ця стратегія не спрацювала. Президент і його команда ставлять собі в заслугу високі результати кандидатів від Демократичної партії у 2022 році та минулого року. Але ці кандидати трималися на відстані від Білого дому і перемогли, виставляючи республіканців крайніми. Це була та сама формула, яку демократи використовували у 2018 році, коли Байден ще не був на посаді.
"Другою невдачею Байдена у спробі зупинити трампізм став вибір Мерріка Гарланда на посаду генерального прокурора. Гарланд, як і Байден, відомий своїм центризмом. Під його керівництвом Міністерство юстиції повільно просувалося в розслідуванні ролі Трампа у спробі скасувати вибори 2020 року та заохоченні нападу на Капітолій 6 січня", — вважає The Washington Post.
Через три роки після інкримінованих злочинів судові процеси проти Трампа є дуже ризикованими, оскільки він фактично став кандидатом у президенти від Республіканської партії. Судді та присяжні можуть не захотіти діяти таким чином, щоб позбавити консервативних американців шансу обрати президента, який поділяє їхню ідеологію.
"Байдену, як нікому з недавніх президентів, потрібно було залишатися популярним. Йому це не вдалося. Йому потрібно було зробити питання демократії центральним фокусом свого президентства. Він цього не зробив. Йому потрібно було обрати генерального прокурора, який би зробив незручні, але необхідні кроки, щоб агресивно і швидко переслідувати лідера опозиційної партії. Він не зробив і цього", — зазначає видання.
Можливо, Байден покращить свої показники й здобуде перемогу. Або Трампа судитимуть і засудять до дня виборів. Або, що більш імовірно, виборці, налякані Трампом, проголосують за Байдена, попри те, що він їм не подобається (і президент знову безпідставно привласнить собі перемогу демократів).
"Але поки що політична стратегія Байдена провалилася, що робить другий термін Трампа набагато більш імовірним, ніж майже всі очікували три роки тому", — підсумувало The Washington Post.