Адміністрація Байдена оцінює можливість використання коштів з фондів фінансування армії США для допомоги Україні — Bloomberg 

Поділитися
Адміністрація Байдена оцінює можливість використання коштів з фондів фінансування армії США для допомоги Україні — Bloomberg  © thecommentfactory.com
Запит на $61 млрд для Києва залишається заблокованим у Конгресі.

Адміністрація президента США Джо Байдена оцінює можливість того, чи зможе вона використати близько 200 мільйонів доларів з фондів фінансування армії Штатів для надання негайної допомоги Україні, оскільки більший пакет фінансування для Києва залишається заблокованим у Палаті представників Конгресу. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на джерела. 

Ці кошти можуть бути використані для передачі критично важливого озброєння, матеріалів та іншого обладнання, оскільки Україна зіштовхнулася з дефіцитом зброї.

Дебати щодо використання невеликої кількості резервів Пентагону підкреслюють зусилля Білого дому, спрямовані на пошук будь-якої можливої підтримки для України. Але таке потенційне фінансування є мізерним порівняно з більш ніж 61 мільярдом доларів допомоги Києву, які досі не схвалила Палата представників.

За словами одного з джерел Bloomberg, остаточне рішення про використання коштів з фондів фінансування армії США ще не прийнято.

Адміністрація Байдена зосереджена на тому, щоб закликати Палату представників Конгресу схвалити доповнення до закону про національну безпеку. У Білому домі продовжують вірити, що якщо спікер Палати представників поставить законопроєкт про допомогу Україні на голосування, його підтримають переважною більшістю голосів.. Очікується, що Байден повторить цей заклик у четвер, 7 березня, ввечері під час виступу зі звітом про стан справ у державі.

Наприкінці січня Україна попередила своїх союзників, що їй бракує снарядів. Країни ЄС наразі працюють над планом під керівництвом Чехії, який передбачає постачання близько 800 тисяч боєприпасів Києву з країн, що не входять до ЄС, протягом найближчих тижнів, після того, як Союз не виконав обіцянку надати Україні мільйон артилерійських снарядів власного виробництва до березня.

Гостра передвиборна боротьба в США та штучне перегрівання республіканцями міграційної теми призвели до кризи в Палаті представників. А з нею — і до фактичного блокування американської допомоги Україні. Чи є надія її розблокувати? Чи, може, варто згадати про ленд-ліз? Які ще існують варіанти підтримки Сполученими Штатами нашої країни у війні? Перспективи подальшої допомоги не є радісними, але й не виглядають фатальними — вважає Олександр Хара і наводить аргументи в статті "Брудні ігрища навколо допомоги Україні. Що далі".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі