ЯК НА МІНІСТЕРСЬКІ ІМЕНИНИ...

Поділитися
На розширеній колегії Міністерства праці та соціальної політики, що відбулася в четвер, підбивали підсумки п’ятирічних зусиль цього відомства...

На розширеній колегії Міністерства праці та соціальної політики, що відбулася в четвер, підбивали підсумки п’ятирічних зусиль цього відомства. За останні п’ять із половиною років мінімальна зарплата в Україні зросла в 11 разів — із 15 до 165 грн. на місяць, з 1 липня 2002 року вона становить 45,2% від прожиткового мінімуму проти 35,6% 2001 року.

Номінальна зарплата працівників, зайнятих в економіці країни, у червні ц.р. порівняно з відповідним торішнім періодом підвищилася на 18,8% і становить 377,41 грн. на місяць, що на 3,4% перевищує розмір прожиткового мінімуму (365 грн.) для працездатної особи, встановленого на 2002 рік.

Зростання реальної заробітної плати за той самий період становить 18,4%.

На думку фахівців Мінпраці, досягнуто серйозних зрушень у ліквідації зарплатової заборгованості. На момент створення міністерства борги перед працівниками становили 5,07 млрд. грн., або два середньомісячні фонди оплати праці країни. Нині борг скоротився до 2,546 млрд. грн., або 0,5 середньомісячного фонду оплати праці.

Нинішнього року заборгованість, на жаль, демонструє сталу тенденцію до зростання: за січень–квітень не виплачено 882 млн. грн., за травень — майже 47 млн., за червень — понад 20 млн. грн.

Правда, якщо порівнювати з початком 1996-го, більш як утричі зменшилася кількість працівників, котрим своєчасно не виплачують зарплату, однак і сьогодні таких 2,68 млн. чоловік, або 21,7% від загальної кількості працюючих.

За даними Мінпраці та соцполітики, за останні три роки перевірено 66 тис. Підприємств—боржників із виплати зарплати. За результатами перевірок до адміністративної відповідальності притягнуто 41 тис. керівників.

Водночас зберігаються зарплатні борги у вугільній промисловості, сільському господарстві, на транспорті, а якщо говорити про регіональні тенденції, то в Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Львівській і Київській областях.

Мінпраці продовжує роботу з упорядкування оплати праці бюджетників.

Також розглядається можливість введення в національне законодавство нового соціального стандарту — регульованої державою мінімальної погодинної зарплати. Цей крок дозволить забезпечити мінімальні гарантії в оплаті праці зайнятих неповний робочий день, тиждень тощо. Розмір мінімальної погодинної оплати визначатиметься в такому самому порядку, що й розмір мінімальної місячної, тобто законодавчо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі