Мешканці кожного окремого будинку повинні контролювати, як ЖЕКи використовують гроші від сплати житлово-комунальних послуг, - вважає Петро Ландяк, голова правління асоціації споживачів житлово-комунальних послуг Тернополя. Він упевнений, що в кишенях керівництва ЖЕКів осідає значна частина коштів, за які можна було б ремонтувати та оновлювати будинки.
На думку Ландяка, до обліку витрат ЖЕКів потрібно залучати будинкові комітети. «Вони мають брати участь у плануванні поточного ремонту будинку, а потім підписувати акти виконаних робіт», - наголошує він.
Спеціаліст підкреслив необхідність внесення змін до закону про житлово-комунальні послуги. «Управляючий повинен призначатися не власником будинку чи його балансоутримувачем, а споживачами, які оплачують послуги», - заявляє Ландюк, доповнюючи, що цей механізм дозволить мешканцям контролювати надання послуг.
Сьогодні значна частина діючих тарифів у Тернополі спрямовується на оплату праці працівників ЖЕКів. Причому, тільки керівництво отримує 40-60% фонду оплати праці ЖЕКу! Крім того, за рахунок надходжень від тарифів утримується безліч підрядних підприємств, що надають окремі види послуг - прибирання, ремонт, вивезення сміття тощо.
Детальніше читайте у статті Романа Якеля «Мир — тарифам, війна — споживачам?» у свіжому номері «ДТ».