Україні для підвищення інтересу до її можливостей і потенціалу, необхідно почати з системи освіти, забезпечивши хорошу підготовку вчителів і якісну освіту школярів і студентів, оскільки ключовим чинником економічного успіху є висока якість людських ресурсів.
Таку думку в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» висловив виконавчий директор Дослідницького інституту фінської економіки (ETLA), доктор політичних наук Сікстен Коркман.
«Нема нічого важливішого, аніж бути упевненим у тому, що діти — школярі, студенти — отримають якісну освіту. А для цього потрібно починати з учителя. Я переконаний, що ключем успіху Фінляндії є дуже гарна підготовка вчителів. Вони здобувають гарну академічну освіту, і їхня професія вважається престижною», — підкреслив він в інтерв'ю «Дзеркалу тижня».
Коркман також відзначив, що іще одним важливим показником успішної економіки є висока соціальна захищеність, зокрема, характерна для Фінляндії, Данії, Швеції і Норвегії.
«Той факт, що Скандинавські країни процвітають, свідчить про ефективність окремих характеристик скандинавської моделі: переговорів на ринку праці, інвестування в людський капітал і надання соціальних гарантій», — пояснив Коркман, відзначивши що велике значення має роль профспілок.
Експерт переконаний, що в умовах глобалізації, коли будь-яка компанія може збанкрутіти і її співробітники можуть втратити роботу, соціальний захист повинен розповсюджуватися на дуже широкі верстви населення.
«Вона не повинна бути надто розкішною, але має поширюватися на всіх», — підкреслив він.
Докладніше читайте в інтерв'ю Юлії Загоруйко з Сікстеном Коркманом «Фінляндія: ключовий чинник успіху — якість людських ресурсів» усвіжому номері «ДТ».