Забезпечити соціальний захист членів особистих селянських господарств (ОСГ) можна, лише надавши їм особливий статус платника єдиного податку, вважає народний депутат Роман Ткач. Про це він заявив у коментарі «Дзеркалу тижня».
За словами депутата, кожен незайнятий селянин, котрий працює на земельній ділянці і має певні доходи, аби мати гідну пенсію і соціальне страхування, повинен добровільно зареєструватися у державній податковій службі. При цьому зареєструватися не як юридична особа чи приватний підприємець, а саме як член ОСГ, оскільки ведення останнього є основною, але не підприємницькою діяльністю.
«Це — особливий статус платника єдиного податку, що дає змогу брати участь у загальнообов’язковому пенсійному і соціальному страхуванні та отримувати державну підтримку», — пояснює депутат.
На його думку, ставка податку має коливатися від 500 до 1,5 тис. грн на рік, які селяни сплачуватимуть щокварталу. При цьому суму податку у кожному селі має визначати місцева влада, уточнює він.
«Платники податку перераховують загальну суму на окремий рахунок відділень Державного казначейства України, які розподіляють їх так: 45% — до місцевого бюджету, 40 — до Пенсійного фонду і 15% — на загальнообов’язкове соціальне страхування (у тому числі 5% — до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності). Відтак, селянин вступає у діалог із державою», — відзначає депутат.
Крім того, наголошує він, за рахунок сплати єдиного податку для членів ОСГ зростуть доходи передусім сільських і селищних бюджетів, які зараз потребують найбільшої підтримки.
Докладніше читайте у статті Володимира Чопенка «Незаймані» селяни» у свіжому номері «ДТ».