У сучасних пластичних матеріалів є безліч переваг. Але є й суттєвий недолік — недовговічність. Навіть спеціальні пластмаси, феноменально міцні (їх використовують для створення кузовів автомобілів), уже через дуже короткий термін втрачають свій товарний вигляд, хай навіть і без втрати функцій. Проте найостанніше покоління пластичних матеріалів, схоже, не матиме цього недоліку завдяки унікальній здатності до безкінечної саморегенерації.
Скотт Вайт, інженер космічної техніки Іллінойського університету, зізнається, що із задоволенням розповідає журналістам, як одного чудового дня підхопився з ліжка з вигуком «Еврика!». Проте насправді він багато років присвятив вивченню проблеми й пошуку шляхів її розв’язання. Іноді їх «підказували» матеріали та процеси, що взагалі не мають ніякого відношення до техніки, — процеси біологічної регенерації. У результаті, виникла ідея включати до складу пластмаси в процесі її виготовлення спеціальні капсули, які містять так званий хімічний суп. З останнього, власне, її й одержують. За найменших ушкоджень ці капсули лопаються, і для пластмаси настає момент її «другого народження». При цьому процес регенерації відбувається лише в ушкодженій ділянці цілого виробу. «Адже коли ви ріжете собі палець, процес загоєння ініціюється лише в пальці», — проводить аналогію д-р Вайт. Такі матеріали можуть передусім застосовуватися у виготовленні імплантованих протезів, а також у космічній техніці.
Крім того, вчені одержали вельми цікаві результати під час експериментів з полімерами, здатними «запам’ятовувати» первісну форму та змінювати її, приміром, залежно від температурного режиму. Звичайний водопровідний змішувач, виготовлений з такого полімеру, самостійно підтримуватиме задану температуру води, збільшуючи або зменшуючи струмінь гарячої залежно від потреби. А жалюзі самі відчинятимуться з настанням світанку або з приходом весни.