Вагітність може прискорити біологічне старіння — дослідження

Поділитися
Вагітність може прискорити біологічне старіння — дослідження © freepik/freepik
Кожна вагітністіть спричиняє старіння щонайменше на два місяці.

Вагітність може прискорювати біологічне старіння у жінок, показало дослідження. Вчені зі Школи громадського здоров'я Мейлмана Колумбійського університету в Нью-Йорку вивчили репродуктивні історії та зразки ДНК 1 735 осіб, які брали участь у довгостроковому безперервному дослідженні стану здоров'я на Філіппінах, щоб дослідити вплив вагітності на процес старіння, пише The Guardian.

Вони визначили біологічний вік учасників за допомогою шести різних «епігенетичних годинників» — генетичних інструментів, які оцінюють біологічний вік на основі закономірностей процесу, що називається метилюванням ДНК.

Дослідження за участю 825 молодих жінок показало, що кожна окрема вагітність, про яку повідомляла жінка, була пов'язана з додатковими двома-трьома місяцями біологічного старіння, а жінки, які повідомляли про вагітність частіше протягом шестирічного періоду спостереження, показали активніше збільшення біологічного старіння протягом цього періоду.

Взаємозв'язок між вагітністю та біологічним старінням зберігався навіть тоді, коли автори враховували соціально-економічний статус, куріння, генетичні варіації та стан навколишнього середовища учасниць.

Результати дослідження опубліковані в Proceedings of the National Academy of Sciences.

«Наші результати свідчать про те, що вагітність прискорює біологічне старіння, і що ці ефекти проявляються у молодих жінок. Наше дослідження також є першим, яке вивчає одних і тих самих жінок упродовж тривалого часу, пов'язуючи зміни в кількості вагітностей кожної жінки зі змінами в її біологічному віці», — прокоментував Кален Райан, провідний автор дослідження і науковий співробітник Колумбійського центру старіння.

Райан наголосив, що багато вагітностей, про які повідомлялося в базовому дослідженні, сталися в пізньому підлітковому віці, коли жінки все ще ростуть.

«Така вагітність є особливо складною для матері, особливо якщо її доступ до охорони здоров'я, ресурсів або інших форм підтримки обмежений» — зазначив він.

Він додав, що науковцям ще належить дізнатися про роль вагітності та інших аспектів репродукції в процесі старіння. Крім того, наразі невідомо, якою мірою прискорене епігенетичне старіння у цих конкретних людей проявиться у вигляді погіршення здоров'я або смертності через десятиліття після цього.

Раніше повідомлялось, що вчені з Єльського університету вивчили роботу біологічного годинника людини, який отримав назву GrimAge. Він допомагає оцінити біологічний вік людини, відстежуючи хімічні зміни в ДНК, що виникають у міру того, як людина старішає. Виявилося, що хронічний стрес негативно впливає на його роботу

Навіть у війну народжуються діти. Про міфи щодо їх виховання; про те, чи варто нам очікувати бебі-буму після війни; якими будуть діти, народжені в період і після великого стресу; а також про те, як зберегти фізичне та психічне здоров’я матусь, читайте в інтерв’ю Марка Баянова з керівницею Харківського регіонального перинатального центру Іриною Кондратовою «Не бійтеся нічого. Як народжувати і ростити дитину у воєнний час».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі