Впевненість у тому, що ви виглядаєте молодше, може вплинути на процес старіння – вчені

Поділитися
Впевненість у тому, що ви виглядаєте молодше, може вплинути на процес старіння – вчені Люди похилого віку можуть почуватися гірше, якщо їм говорять про вік © freepik/freepik
Старіння пришвидшується у певні періоди життя, але оборотне.

Старіння людини неминуче на клітинному рівні та прискорюється під час вагітності та під впливом стресу, але оборотне. Але те, як наші тіла функціонують і почуваються, відрізняється від того, як нас бачать і сприймають інші, на скільки років, на їхню думку, ми виглядаємо.

Це може здатися оцінним судженням, але нове дослідження продемонструвало, що оцінка віку людини за одним поглядом на неї може доволі точно описати її загальний стан здоров'я, як і рукостискання, повідомляє Science Alert.

Але ці погляди також можуть мати серйозні психологічні наслідки для людей, які отримують ейджистські коментарі як позитивні, так і негативні. І психологічний стан може впливати на фізичне здоров'я. І наше власне сприйняття нашого віку може впливати на те, як ми старіємо.

Про це свідчать дані дослідження, проведеного вченими Університету Оклахоми. Вони використали дані про 2006 дорослих із США віком від 50 до 80 років. Вони були зібрані під час національного опитування 2019 року про здорове старіння

Учасників запитали про те, наскільки молодими чи старими, на їхню думку, вони виглядали порівняно до своїх однолітків. А також про те, чи отримували вони приємні чи дискримінаційні коментарі про свою зовнішність, пов'язані з віком.

Виявилося, що 59% людей вважають, що виглядають молодшими за своїх однолітків, і лише 6% - що старшими. Крім того, жінки частіше за чоловіків вважають, що виглядають молодшими за однолітків, але й витрачають більше грошей на підтримку своєї молодості.

Але ці зусилля не завжди означали відсутність невтішних коментарів щодо зовнішності учасників дослідження. Так, вони зізналися, що чули негатив щодо здатності бачити, чути чи використовувати технології, а також чули підтвердження їхнього віку.

Дослідження вчених показало, що ті, хто чув приємніші коментарі про свій зовнішній вигляд, з більшою ймовірністю повідомляли їм про свій кращий фізичний і психологічний стан. Ті ж, хто зіткнувся з дискримінацією, частіше почувалися погано.

Вчені відзначають, що це насторожує, оскільки в суспільстві все ще сильне упередження проти людей похилого віку, яке може стимулювати порочне коло взаємозв'язку самопочуття та зовнішнього вигляду. У них може погіршуватися здоров'я, що змушує старіти швидше.

«Почуття та переживання ейджизму, які кореняться в акценті нашого суспільства на молодості та упередженні проти старіння, мабуть, побічно пов'язані зі здоров'ям, як психічним, так і фізичним», — каже заявила провідний автор дослідження Джулі Обер Аллен.

Разом з тим, варто враховувати те, що дослідники розглядали лише людей похилого віку зі США, в інших країнах ситуація може відрізнятися. Але дослідники закликають переглянути ставлення до старіння. Результати дослідження свідчать про те, що люди похилого віку з позитивним сприйняттям старіння живуть довше.

Раніше Керівник нового факультету Кембриджського університету заявив про те, що прагнення людства до більш довгого життя може стати катастрофою для планети. За його словами, безсмертя відчинить двері для «нищивного почуття нудьги».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі