Україна проведе "самоаудит" щодо відповідності законодавства стандартам ЄС – Шмигаль

Поділитися
Україна проведе © Pixabay
Результатом self-screening мають стати конкретні пропозиції законодавчих змін.

Кабінет міністрів України доручив міністерствам і центральним органам виконавчої влади провести перевірку законодавства нашої держави на його відповідність стандартам Європейського Союзу. Уряд ухвалив відповідну постанову у вівторок, 28 лютого, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram.

"Наразі важливо провести точну оцінку наших зусиль, побачити слабкі місця та зрозуміти, де слід посилитися", – зазначив він.

За словами Шмигаля, "самоаудит" українських законів має бути проведений до 30 червня поточного року. Через два місяці, 30 серпня, відповідальним органам належить подати Кабміну звіт про свою роботу з "конкретними пропозиціями, як узгодити секторальне законодавство відповідно до права ЄС".

Координатором цього процесу уряд призначив віцепрем’єр-міністерку з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгу Стефанішину.

Прем’єр наголосив, що наша держава вже цього року прагне розпочати переговори про вступ у Євросоюз, а за два роки повністю підготуватися до повноправного членства.

Шмигаль також нагадав, що українська влада підписала заявку на членство в Євросоюзі рівно рік тому, на п’ятий день повномасштабного російського вторгнення, і відзначив досягнуті з того моменту результати.

"Тоді декому здавалося, що це нездійсненна мрія. Сьогодні маємо конкретні результати. Україна стала державою-кандидатом у члени ЄС, ми виконали дві третини Угоди про асоціацію, отримали 5 «безвізів» з Європейським Союзом – енергетичний, транспортний, економічний, митний, цифровий … Демонструємо нашу відданість європейськимм цінностям на полі бою та в питанні проведення реформ", – заявив глава уряду.

Напередодні експерти позитивно оцінили ідею Києва провести self-screening – оцінки Україною самої себе та підготовки до переговорів про вступ до ЄС. За їх словами, це дасть можливість окреслити детальний план із завдань, які треба буде виконати в кожній сфері.

Українська влада сподівається, що Україні вдасться пройти процес вступних переговорів з Євросоюзом дуже швидко і стати членом ЄС вже за два роки. Водночас очільники європейських інституцій стримано висловлюються щодо часових рамок вступу України і підкреслюють, що процедура не передбачає чітких хронологічних меж різних етапів, а швидкість вступу залежить від заслуг — темпів і якості реформ країни-кандидата.

Про що говорить перша оцінка Єврокомісії щодо готовності України до приєднання до ЄС, дізнайтеся зі статті експерток Українського центру європейської політики Любові Акуленко і Сніжани Дяченко «Як Україні швидше вступити до ЄС: кілька речей, про які потрібно знати».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі