Bloomberg: Розмови про швидкий вступ України в ЄС небезпечні і тактично нерозумні

Поділитися
Bloomberg: Розмови про швидкий вступ України в ЄС небезпечні і тактично нерозумні
Пришвидшені переговори про українське членство в Євросоюзі не допоможуть перемогти Росію у війні.

Минулого тижня президент Володимир Зеленський зустрівся з лідерами Євросоюзу і просив у них не лише більше зброї, а й швидкий вступ України в організацію. Збереження постачання зброї і техніки - питання невідкладне і життєво важливе. А от пришвидшення переговорів про членство в ЄС - ні. Насправді, це навіть небезпечне відволікання уваги.

Про це пише Bloomberg в редакційній статті. Видання пише, що Україна героїчно обороняється від агресії Владіміра Путіна. І Європа розуміє, що надання допомоги - це моральний і геополітичний імператив. Європейська військова допомога досі була ефективною, хоч і не такою щедрою і швидкою, як варто було б. Україні потрібна також більша економічна підтримка, щоб пом’якшити велику матеріальну шкоду, яку їй завдала Росія. Європейські уряди визнають, що збереження і розширення їхньої підтримки служить їхнім власним інтересам в сфері безпеки.

«Зважаючи, що стоїть на кону, бажання вийти за ці межі і пришвидшити український вступ в ЄС можна зрозуміти. Разом з тим, це створює ризик ескалації конфлікту без реальної потреби», - пише Bloomberg.

Ідея приєднання України до об’єднання не нова. Ще в 2014 році угода про вільну торгівлю і асоціацію почала зміцнювати українські економічні зв’язки з Заходом. Після початку вторгнення Росії Київ отримав статус кандидата на вступ в ЄС на легших умовах, ніж це відбувається зазвичай. Але навіть так шлях до вступу не може швидко дати повноцінне членство.

Видання пояснює, що ЄС - це глибокий економічний і політичний союз. Він передбачає широкі права і обов’язки, а також ретельно розроблену систему спільного суверенітету. Членство в цій організації - це значно тісніша і вибаглива співпраця, ніж участь у зоні вільної торгівлі чи приєднання до НАТО. Вимоги для вступу комплексні і строгі, як і це і має бути.

«Якщо допустити, що Україна зможе захистити себе, вона буде великою і бідною країною з розбитою економікою, зламаними інститутами і довгою історією корупції. Навіть якби вона не воювала за своє виживання, приведення її до відповідності вимогам для вступу було б не простим і не швидким», - йдеться в статті.

Саме тому багато країн ЄС не хочуть пришвидшувати цей процес, а деякі взагалі воліли б відкласти саму ідею. 

«А тому це питання може розколоти союз в часи, коли єдність дуже важлива. Завзяття президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн в просуванні української заявки посилює цю небезпеку. Фон дер Ляєн - держслужбовець. І її відверте адвокатство в такій серйозній справі може створити протистояння між нею і багатьома обраними політиками союзу», - пише Bloomebrg.

Видання додає, що більш важливо те, що просування вступу України в ЄС було б тактично нерозумним. В редакції Bloomberg вважають, що це б стало «певного роду ескалацією». Втрати Путіна зросли б, а Росії стало б важче визнати поразку. Водночас, це ніяк не допомогло б українцям і не зміцнило б їхню здатність оборонятися. Тому поки війна триває, Європі краще зосередитися на збереженні і збільшенні матеріальної допомоги замість того, щоб обговорювати плани розширення ЄС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі