Вступ України в ЄС: Європейські посадовці стримані щодо термінів, наголошують на важливості темпів та якості реформ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Звіт Єврокомісії щодо готовності України до членства в ЄС дав зрозуміти, який обсяг роботи ще необхідно виконати.

Очільники європейських інституцій висловлюються стримано щодо часових рамок вступу України в ЄС і наголошують, що процедура не передбачає чітких хронологічних меж різних етапів, а швидкість вступу залежить від заслуг — темпів і якості реформ країни-кандидата. Про це у статті «Як Україні швидше вступити до ЄС: кілька речей, які потрібно знати» пишуть експерти Українського центру європейської політики Любов Акуленко і Сніжана Дяченко.

Зокрема, європейські посадовці, з одного боку, не говорять про швидкий вступ України, а зміщують фокус на якість українських реформ і процедури, якими керуються європейці, приймаючи рішення щодо розширення ЄС.

Проте, з іншого боку, європейські інституції, здається, готові допомагати Україні швидше просуватися до вступу, чи то вказуючи на реформи, які треба допрацювати, чи то уникаючи затримки із тим або іншим рішенням.

«Тож якщо Єврокомісія позитивно оцінить прогрес реформ в Україні за 33 розділами acquis ЄС, є шанс, що Європейська рада прийме рішення про початок переговорів з Україною вже восени 2023 року», - зазначається у статті.

На думку експертів, звіт Єврокомісії щодо готовності України до членства в ЄС дав зрозуміти, який обсяг роботи країні ще необхідно виконати. Позитивним є те, що для Києва цей документ став дороговказом подальших кроків із наближення законодавства до acquis ЄС. Процес вступу до ЄС є складною і бюрократичною процедурою. Це варто розуміти і не втрачати рішучості до якісного здійснення необхідних реформ.

Нагадаємо, нещодавно  прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна може стати членом ЄС вже протягом двох років. За його підрахунками, вже у 2023-му повинна стартувати попередня стадія перемовин. Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна може вступити в ЄС протягом наступних двох років.  А віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина зауважила, що не бачить жодних перешкод для того, аби почати перемовини про вступ у 2023-му. Однак у Європі більш стримано ставляться до таких амбіційних планів Києва.

"Магічне мислення" - так аналітики The Economist називають заяву прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. Але те, що наша країна так швидко отримає статус кандидата, теж мало хто очікував.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі