Перша оцінка України на шляху до ЄС буде у травні

Поділитися
Київ заявляє про готовність шести пунктів із семи.

Перша оцінка Єврокомісії щодо виконання Україною «кандидатських критеріїв» буде оприлюднена у травні. До цього часу Київ планує завершити виконання більшості з них, заявила у коментарі «Європейській правді» віцепрем’єр-міністерка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина.

Вона зазначила, що перед представленням оцінки має відбутись обговорення між державами-членами і Україною, яке заплановане на березень.

«Ми розраховуємо, що в травні, коли буде засідання General affairs council (Ради ЄС з загальних питань), така оцінка буде представлена. Можливо, попередні розмови будуть відбуватися також в Києві, під час візитів різного рівня», – сказала Стефанішина.

Вона додала, що 20 березня братиме участь у неформальному засіданні Ради з загальних питань, де будуть проговорюватись всі сім рекомендацій та буде визначена конкретна дата презентації оцінки.

Очікувалось, що офіційна оцінка ЄС буде представлена лише в жовтні, однак Єврокомісія погодилася представити навесні «усну проміжну оцінку» прогресу України для визначення проблемних моментів.

Стефанішина зазначила, що Україна майже повністю завершить виконання семи критеріїв ЄС до весни.

«Декілька блоків у нас вже політично завершені, лишилися технічні питання... Залишаться завдання щодо імплементації закону про національні меншини», – вказала вона на проблемну точку.

Зокрема парламент планує до того часу прийняти закон щодо структурування рекламного ринку в Україні, що дозволить Києву заявити про виконання критерію щодо реформи медіа.

За словами Стефанішиної, антикорупційни-судовий блок реформ теж уже майже завершений: «Очільник НАБУ призначений; концепція реформування правоохоронних органів підготовлена і має бути схвалена рішенням президента; завершиться процес відбору членів ВККС».

При цьому віцепрем’єрка певна, що реформу відбору суддів Конституційного суду теж позитивно оцінять, хоча Україна не виконала рекомендацій Венеціанської комісії та не призначила сьомого члена Дорадчої групи експертів. Натомість, каже Стефанішина, міжнародні експерти отримають право спільно заблокувати відбір у разі незгоди з українськими колегами. За її словами, цей підхід у Єврокомісії підтримали:

Зазначимо, що згідно із звітом Єврокомісії щодо оцінки здатність України, Молдови та Грузії взяти на себе зобов’язання, щоб вступити в Європейський Союз, які ґрунтуються на даних станом на червень 2022 року,  українське законодавство  за деякими пунктами перебуває на початковому рівні відповідності стандартам ЄС.

Влада рапортує, що зробила все для виконання семи рекомендацій Європейської комісії, отриманих Україною разом зі статусом країни-кандидата у члени ЄС. Як їх виконання оцінюють експерти, розповідає Маріанна Фахурдінова у статті «Поступ, але не у всіх сферах: як Україна впроваджує єврореформи».

Про те, чи готові у Києві звітувати про виконання цих рекомендацій, та про що будуть говорити на саміті Україна-ЄС, читайте в інтерв'ю редакторки ZN.UA Тетяни Силіної з віцепрем’єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі