З виходом цього номера «ДТ», тобто з 16 березня, виборча кампанія нарешті переходить у спокійно-стерильне річище. Відповідно до закону, соціологи (повії, шпигуни, змовники, скажені терористи — непотрібне закреслити) протягом двох тижнів не турбуватимуть запліднений (дебатами, програмами, платформами, адмінресурсом — непотрібне закреслити) електорат своїм нав’язливим сервісом — у вигляді рейтингів будь-якого розміру і на будь-який смак.
Парламентські пологи заплановано на останню неділю місяця. Викидень виключено, пізні пологи — теж. Дійство відбудеться саме 31 березня. Дитя народиться в муках, але, швидше за все, живе. Ніхто не наважиться визнати його мертвонародженим — про це поклопочеться ЦВК (спостерігачі, контролери, вояжери — непотрібне закреслити). Навіть якщо в день голосування доведеться вдатися до кесаревого розтину (адмінресурсу, підтасування, маніпулювання, залякування — непотрібне закреслити). Новонароджений буде багатоликим. І все-таки — на кого він скидатиметься більше? На лідерів партій-переможців? На власників телеканалів? На губернаторів? На Президента? На голову ЦВК?
Закон забороняє оприлюднювати результати опитувань громадської думки стосовно рейтингів партій і блоків. Але закон не забороняє ознайомлювати читачів із прогнозами політологів.
На прохання «ДТ», експерти Центру Разумкова поділилися такими прогнозними оцінками. Якби парламентські вибори відбулися в неділю, 17 березня, то з 33 партій і блоків, що беруть участь у боротьбі за одномандатним округом, упевнено подолали б 4-відсотковий бар’єр лише сім: «Наша Україна», КПУ, СДПУ(о), «За єдину Україну!», ПЗУ, Блок Юлії Тимошенко й «Жінки за майбутнє». Зберігають шанси на перемогу ще два учасники — Блок Наталії Вітренко й СПУ (див. таблицю). Разом — максимум 9 із 33!
Із наближенням до фінішної лінії прогноз уточнюватиметься. Далеко не все ще сказано (розкрито, записано, підслухано, вкинуто, засвічено — непотрібне закреслити). Залишилося дві спроби — за кількістю випусків тижневика «ДТ». Третя спроба — за виборцями. «Слухайте — самі, вирішуйте — самі, мати — чи не мати» (парламент, бізнес, дітей, країну, майбутнє)?
Гарантоване проходження
1. Блок Віктора Ющенка «Наша Україна» 24–27%
2. Комуністична партія України 16–18%
3. Соціал-демократична партія України (об’єднана) 8–10%
4. Блок «За єдину Україну!» 7–8%
5. Партія зелених України 5–7%
6. Блок Юлії Тимошенко 5–7%
7. ВПО «Жінки за майбутнє» 5–6%
Імовірне проходження
8. Блок Наталії Вітренко 3–4%
9. Соціалістична партія України 3–4%