Вчені: Для легалізації і декриміналізації бізнесу необхідно заключити взаємовигідну угоду між державою і бізнесом

Поділитися
Наслідки руйнівної приватизації не можна виправити зворотним шляхом відбору отриманої поза правовим полем власності...

Наслідки руйнівної приватизації не можна виправити зворотним шляхом відбору отриманої поза правовим полем власності. Потрібно підвести риску під пройденими етапами приватизації, провести за законом легалізацію майна на прийнятних для власників і суспільства правових і фінансових засадах.

Про це наголошують вчені НАН України у національної доповіді — «Новий курс: реформи в Україні 2010—2015».

Саме в гармонізації функцій держави і ринку на нових засадах учені бачать ключ до розв’язання багатьох суспільно важливих проблем — від оптимізації обсягів і структури державного бюджету до забезпечення громадян якісними суспільними благами.

«У сучасному світі ринкові сили і держава утворюють дві опори, два крила, без яких поступальний рух суспільства є неможливим. Питання про пріоритетність чи верховенство їх некоректне, оскільки і держава, і ринок виконують свої специфічні функції», — підкреслюють вчені.

За словами науковців, для легалізації і декриміналізації бізнесу необхідно виконання взаємовигідної угоди між державою і бізнесом, де сторони беруть на себе і суворо дотримуються взаємних зобов’язань.

«До цих зобов’язань слід включити те, що бізнес розширює суспільно корисну економічну діяльність, не ухиляючись від фіскальних зобов’язань. Держава забезпечує підприємствам розумну ціну діяльності на ринку, захист прав власності, достойне соціальне забезпечення громадян. Угода має включати механізм виявлення фактів її порушення та відповідні заходи», — зазначають вони.

Ефективність дії такого механізму залежатиме від чіткості й однозначності дії законів, можливості виявлення правопорушень і забезпечення застосування санкцій до всіх учасників правопорушень незалежно від їхнього статусу і матеріального стану, наголошують науковці.

«Законодавство щодо протидії тіньовій економіці має включати норми відповідальності посадових осіб усіх рангів за фактами порушення законів при управлінні державною власністю, витрачанні бюджетних коштів, незаконному наданні податкових, митних або інших пільг, якщо такими діями завдано збитків державі і суспільству», — підкреслюють вчені.

Детальніше читайте у статті Наталії Яценко «Новий курс» по-академічному» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі