Експозицію давньоримської скульптури, присвячену темі дитини та дитинства, відкрито в київському Музеї мистецтв імені Ханенків. Експонати для цієї виставки було привезено з музеїв Риму, Парми та Капуї.
Окрім унікальних скульптурних робіт, значна частина яких є маловідомою навіть для мистецтвознавців, експозиція супроводжується значною кількістю текстової та візуальної інформації. Організатори виставки прагнули у будь-який спосіб передати тонкощі гендерних та вікових стосунків у давньоримському суспільстві.
Концептуальною ідеєю виставки, за словами її куратора Анни Марії Реджані, є демонстрація уваги, якою користувалися діти у давньоримському суспільстві. Релігійний культ, який існував у Римі довкола родових і родинних стосунків, давав жінкам та дітям куди як більші права, аніж то було заведено в інших країнах стародавнього світу.
Ініціатива провести у Києві експозицію давньоримської скульптури належить доктору Ніколо Франко Баллоні — директорові Італійського інституту культури. Для показу киянам виставку готувала генеральна дирекція археологічної спадщини Італії.
Експозиція буде відкритою для огляду в Музеї мистецтв Богдана та Варвари Ханенків до 20 червня. Адреса музею – вулиця Терещенківська 15-17, що неподалік від станції метро «Площа Льва Толстого». Музей відкрито щодня з 10-30 до 17-30, вихідні дні – понеділок та вівторок.
Подробиці про виставку читайте у статті професора Ольги Петрової «Дитинство у вічному місті» у свіжому номері «ДТ».