Сполучені Штати дуже уважно стежать за ситуацією навколо 5 каналу і ТВi, які рішенням Окружного адміністративного суду Києва були позбавлені частоти на мовлення. Про це в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" повідомив заступник помічника держсекретаря США з питань Європи і Євразії Ден Рассел.
Він також підкреслив, що свобода преси залишається для Вашингтона дуже важливим питанням. "Ми дуже уважно стежимо за конкретними подіями, які тут відбуваються, - відзначив Рассел. - Слід також сказати, що ситуація з медіа в Україні не проста, не чорно-біла".
Він також додав, що демократія, верховенство права, свобода слова залишаються питаннями, які США зачіпатимуть в діалозі з Україною і публічно, і приватно.
При цьому Рассел зазначив, що українці повинні гордитися прогресом, якого досягли щодо демократії і більшої свободи.
"Той, хто стежив за останньою президентською виборчою кампанією в Україні, звичайно, може сказати, що демократія і свобода преси - це дещо хаотичні речі, але в результаті це був дуже відкритий процес, з широким залученням громадян, - сказав він. - І сьогодні ми все-таки бачимо опозиційних лідерів, які з'являються в ток-шоу на провідних національних каналах, висловлюють точку зору, не дуже приємну для нинішнього уряду".
Рассел також відзначив, що США були стурбовані контактами спецслужб з ректором Українського католицького університету у Львові. "Ми піднесли це питання до вашого уряду і публічно. Ми схвалюємо готовність керівника Служби безпеки зустрітися з ректором. Є багато країн, в яких таке було б неможливим", - додав він.
Детальніше читайте в інтерв'ю Олени Гетьманчук і Сергія Солодкого з Деном Расселом у свіжому номері "ДТ".