США фінансово і технічно підтримають перебудову в Україні дослідних реакторів для роботи на низькозбагаченому урані

Поділитися
Сполучені Штати будуть надавати фінансову і технічну підтримку Україні для перебудови цивільних дослідних реакторів для роботи на низькозбагаченому урані...

Сполучені Штати будуть надавати фінансову і технічну підтримку Україні для перебудови цивільних дослідних реакторів для роботи на низькозбагаченому урані. Про це в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" повідомив заступник помічника держсекретаря США з питань Європи і Євразії Ден Рассел.

Він нагадав, що Вашингтон схвалив і підтримав історичну, на думку американської влади, заяву президента Віктора Януковича з приводу того, що Україна готова позбавитися від свого високозбагаченого урану.

"Високозбагачений уран - це справа минулого. Тому від нього Україна і позбавляється. Давайте говорити про майбутнє, а саме про можливості, які відкриває використання низькозбагаченого урану, - про тіснішу співпрацю в цій області, розширення можливостей України проводити дослідження на цій основі, про розвиток ядерної медицини, розвиток цивільної ядерної енергетики, що, в стратегічній перспективі, є одним із елементів енергетичної незалежності країни", - сказав Рассел.

Він також підкреслив, що відмова України від високозбагаченого урану стала частиною загальносвітових зусиль.

"Ми не просимо Україну робити щось таке, чого Сполучені Штати не роблять самі. США перебудували 20 власних цивільних дослідних реакторів для роботи на низькозбагаченому урані", - відзначив Рассел.

Аналогічні кроки, за його словами, роблять і інші країни - Канада, Австралія, Іспанія.

В зв'язку з цим Рассел відзначив, що США надаватимуть фінансову і технічну підтримку для подібної перебудови реакторів в Україні. Щоправда, він не уточнив в яких об'ємах.

"Я не хочу зараз вдаватися в деталі, оскільки консультації ще тривають. Ми, безумовно, працюємо над цим питанням, і це було предметом обговорення під час мого нинішнього візиту, - сказав заступник помічника держсекретаря. - Я, зокрема, приєднався до делегації, яка відвідала Харків. Ми шануємо потужні дослідні можливості України. Ми хочемо розвивати наші стосунки з українськими інститутами, що займаються ядерними дослідженнями".

При цьому він зазначив, що відповідні домовленості можуть бути досягнуті під час візиту в Україну голови американського зовнішньополітичного відомства Гіларі Клінтон, який заплановано на липень.

Детальніше читайте в інтерв'ю Олени Гетьманчук і Сергія Солодкого з Деном Расселом у свіжому номері "ДТ".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі