Рейтинги

Поділитися
Опублікувавши в попередньому номері результати соціологічних досліджень фірми «Соціс», «ДТ» продовжує знайомити читачів із останніми новинами електоральних баталій...

Опублікувавши в попередньому номері результати соціологічних досліджень фірми «Соціс», «ДТ» продовжує знайомити читачів із останніми новинами електоральних баталій. З 22 по 28 червня соціологічна служба Центру Разумкова опитала 2014 респондентів у всіх регіонах України. Похибка вибірки становила 2,3%. Деякі з одержаних результатів ми пропонуємо увазі читачів.

Помітне зростання рейтингу двох фаворитів виборів. Пояснити цю динаміку можна так: до Віктора Ющенка перейшла значна частина голосів Юлії Тимошенко, яка уклала з лідером НУ коаліційну угоду; водночас результат Віктора Януковича закумулював рейтинги інших провладних кандидатів, котрі не зареєструвалися у ЦВК і, відповідно, суб’єктами виборів не стали. Йдеться, зокрема, про Віктора Медведчука, Сергія Тігіпка, Георгія Кірпу та Євгена Марчука, які фігурували раніше в анкетах разумковців. Зауважимо також, що в реальному переліку кандидатів відсутні прізвища Леоніда Кучми та Володимира Литвина. Сукупний рейтинг кандидатів від влади становив раніше від 6 до 8%, і значна частина його перейшла до Віктора Януковича. Тепер рейтинг Януковича в першому турі приблизно відповідає кількості виборців, які на виборах 2002 року проголосували за всі провладні партії і блоки, причому як ті, що пройшли до Ради, так і ті, котрі залишилися за бортом.

У результаті, якщо порівнювати з травневими показниками, перший місяць кампанії приніс Ющенку та Януковичу по плюс три відсотки, зберігши розрив. Власне, головна кампанія ще не розпочиналася. Ющенківці все ще розкачуються, а прихильники Януковича особливо не напружуються, розуміючи, що їхнє завдання номер один — проведення реформи у двадцятих числах вересня, тож, залежно від результатів дійства у ВР, вони й вибудовуватимуть справжню кампанію на жовтень—листопад. Однак населення, незважаючи на відпустки, все-таки намагається бути в курсі подій, оцінювати ходи та контрходи головних опонентів. Перші результати — у наведених таблицях.

Частина населення, як і раніше, налаштована оптимістично, вважаючи, що вибори в Україні можуть пройти відносно демократично. Проте експерти навіть у млявій кампанії виявляють безліч порушень та диспропорцій. Немає сумнівів у тому, що їх кількість, усупереч потішним заявам Сергія Тігіпка про неприйнятність для Януковича використання адмінресурсу, лише збільшуватиметься. Ось тільки до чого це приведе: до запланованої владою покірності й апатії електорату чи до його роздратування і здорової злості — питання відкрите.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі