НА ЩО ПОСТАВИМО — НА ЄВРО ЧИ ДОЛАР?

Поділитися
У народі витає настрій деякої невизначеності. Протягом тижня, що минає, головними були майже класичні запитання: що буде й що робити?..

У народі витає настрій деякої невизначеності. Протягом тижня, що минає, головними були майже класичні запитання: що буде й що робити? Оскільки, відповідно до одного зі сценаріїв, бойові дії на Середньому Сході можуть рикошетом ударити по долару, в якому українці останніми роками тримають основну масу своїх заощаджень, дуже хочеться знати, як убезпечити себе від можливих втрат.

У принципі, експерти не повідомляють нічого нового. Вони рекомендують не тримати всі яйця в одному кошику. Вважається, що найоптимальніша схема забезпечити цілість грошей така: 50% — у гривні, 30 — у євро, а 20 — у швейцарських франках чи японській єні. Та навряд чи вона підійде для пересічного громадянина. Якщо йдеться про спекуляції — радять звернути увагу на казначейські зобов’язання США.

А загалом прогнози на подив близькі…

Володимир Щелкунов, перший віце-президент УСПП:

Я вважаю, що війна в Іраку радикально не відіб’ється на українцях і Україні в цілому. Залежно від того, як розгортатимуться воєнні події, можливо, будуть дорожчати нафтопродукти, що може викликати підвищення цін у деяких галузях і сферах. Хоча, як відомо, між українським урядом і нафтотрейдерами є домовленість не підвищувати ціни на паливо в період посівних і збиральних кампаній. Чи буде вона дотримана, якщо на світових ринках подорожчання нафти станеться вже незабаром, — невідомо.

У найближчі місяць-півтора євро, швидше за все, підросте до 6 грн., а долар упаде не нижче 5 грн. У цей самий час збільшиться попит на європейську валюту, а активність операцій із доларом зменшиться.

Олексій Плотников, завідувач відділу міжнародних валютно-фінансових операцій Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАНУ:

— На економіці України війна не позначиться прямо, оскільки економічні відносини з Іраком не надто тісні, товарообіг невеликий. Непрямий вплив залежатиме від ходу бойових дій.

Якщо це буде швидка, переможна війна США — подешевшає нафта, піднімуться акції компаній США, зросте долар. Така війна оживить економіку США. Євро, я думаю, залишиться на тому самому рівні. Співвідношення цих валют становитиме приблизно 1,3 дол./євро. Якщо ж війна матиме затяжний характер, нафта подорожчає, провисне американський фондовий ринок, долар упаде, а європейська валюта зміцниться. Збільшиться частка операцій у євро, у цій самій валюті виставлятимуться ціни на ряд послуг.

Сергій Терьохін, народний депутат України:

— Найближчі два-три дні покажуть, наскільки затягнеться війна, і тоді буде зрозуміла ситуація з валютою. Якщо війна затягнеться — будуть проблеми з доларом, зміцняться євро, єна. У цей період нашим фондовикам, фінансистам слід звернути увагу на хеджування ризиків.

Марина Кудрицька, директор Центру ділового розвитку «Процвітаючий світ»:

— Війна радикально не вплине на Україну, оскільки наша економіка більше пов’язана з економіками Європи та Росії. А взагалі я вважаю, що ця війна пов’язана насамперед із бажанням США зберегти за чужий рахунок американський спосіб життя. Вона призведе до переділу іракських нафтових родовищ. Таким чином, у США відпаде необхідність розробляти нові.

У ході війни впаде авторитет долара. Його курс щодо нацвалюти може становити 4,8 грн./дол.

Валерій Гєєць, директор Інституту економічного прогнозування НАНУ:

— Усе залежить від можливих сценаріїв розвитку воєнних дій. Несприятливий розвиток подій призведе до зниження курсу долара. У той самий час попит на євро підвищиться. Останнім часом ряд країн, зокрема Росія, заявили, що частину валютних резервів формуватимуть в євро. Можливо, цим шляхом піде й Нацбанк.

Олександр Печеріцин, начальник відділу аналітичних досліджень «Альфа-Банку»:

— Українська економіка давно перестала залежати від світових фінансових ринків, тому суттєвого впливу війни на Україну і, відповідно на населення, не буде. Якщо США швидко переможуть, курс американського долара зміцниться, стабілізується фондовий ринок, активізуються інвестори. Якщо воєнні дії затягнуться, долар упаде. Суттєвіше на економіку України можуть вплинути майбутні метаморфози на світовому нафторинку.

В’ячеслав Кредісов, голова правління Всеукраїнського об’єднання «Нова формація»:

— Український фондовий ринок слабко інтегрований у світовий, тому війна в Іраку не відіб’ється на життєдіяльності українців. Хоча серед населення нині можуть спостерігатися панічні настрої. Я б не рекомендував нашим співгромадянам займатися валютними спекуляціями, оскільки в даній ситуації, як то кажуть, бабка надвоє ворожила. Якщо війна буде тривалою, неминуче падіння курсу долара. Я думаю, воно становитиме не більш 10%. Інвестори перейдуть на іншу валюту. Якщо ж усе закінчиться швидко, американська економіка в найкоротші терміни поверне свої позиції, зміцниться долар. Співвідношення його до євро буде 1:1.

Мабуть, цей період стане черговим золотим часом для брокерів. Тому що коли люди не знають, якій валюті довіряти, вони вкладають свої заощадження переважно в нерухомість.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі