У світі спостерігається поява нової глобальної моделі управління на найвищих рівнях, про що свідчить створення «Великої двадцятки» і посилення ролі країн, що розвиваються в управлінні МВФ і Світовим банком, заявив «Дзеркалу тижня» новий віце-президент Світового банку по регіону Європи та Середньої Азії Філіпп Ле Уору.
«Ми спостерігаємо появу нової глобальної моделі управління на найвищих рівнях. Офіційно створено «велику двадцятку». Країнам, які розвиваються, надано більше право голосу в МВФ і Світовому банку», — сказав він.
Віце-президент
СБ підкреслив, що глобальні скоординовані дії з приборкання кризи дозволили повернути ліквідність в світову фінансову систему, зупинити падіння виробництва і стимулювати відновлення торгівлі. Проте ситуація у світі змінилася, констатує він, і ми є свідками значних зрушень у глобальній економіці.«Повернення до передкризового світу не буде. Відновленням глобальної рівноваги необхідно буде управляти. Сполученим Штатам доведеться менше споживати і більше заощаджувати; іншим країнам потрібно буде більше споживати. Країни, що розвиваються, у тому числі Китай (та не тільки), мають відігравати потенційно більш значущу роль у цьому процесі», — переконаний Філіпп Ле Уору.
Докладніше читайте в інтерв'ю Юрія Сколотяного з Філіппом Ле Уору у свіжому номері «ДТ».