ДІЛОВА СПІВПРАЦЯ

Поділитися
Спроби надати братерську допомогу українським колегам у справі Юлії Тимошенко росіяни розпочинали вже не раз...

Спроби надати братерську допомогу українським колегам у справі Юлії Тимошенко росіяни розпочинали вже не раз. І лише цього разу вони увінчалися успіхом: «гуманітарна допомога» дійшла за адресою. Генеральна прокуратура України прийняла у провадження дві кримінальні справи, порушені правоохоронними органами Росії стосовно пані Тимошенко. Одну з них заведено Головною військовою прокуратурою РФ за фактом «кількаразового давання хабарів посадовим особам Міністерства оборони Росії через посередників». Юлії Тимошенко висувається обвинувачення в співучасті в даванні хабара ряду російських посадових осіб на підставі даних, отриманих під час розслідування кримінальної справи щодо генерал-полковника Георгія Олійника про нецільове використання 450 млн. доларів США з бюджету російського військового відомства. Росіяни твердять: їм удалося встановити, що пані Тимошенко доручила одному зі своїх знайомих в Україні організувати й передати значну суму грошей групі російських чиновників. Друга справа — продукт слідчого відділу внутрішніх справ в аеропорту «Внуково», де співробітники митниці в ручній поклажі Юлії Тимошенко виявили 100 тисяч доларів США. Щоправда, трапилося це ще 1995 року, що викликає неабиякий подив з приводу млявості російської процесуальної машини.

Відповідаючи на запитання журналістів, чому кримінальні справи з Росії надійшли до України саме нині, заступник Генерального прокурора України Микола Обіход фаталістично зазначив: «Це могло статися в будь-який час». Проте вручення дорогого подарунка українській владі точнісінько після низки тісних і тривалих українсько-російських контактів на вищому рівні не може не викликати запитання: а що навзамін? Те, що приятельська допомога не така вже й безкорислива, доводить недавнє визнання Президентом України за нашою країною боргу перед Російською Федерацією на суму 1,5 млрд. американських доларів, який накопичився за вкрадений у Росії газ. І це при тім, що пару місяців тому під час візиту до Словаччини з тих самих вуст пролунало твердження цілком протилежного характеру. «Оптимістичні» запевнення заступника прокурора про те, що на підході «кримінальні справи з інших країн», що також можуть надійти коли завгодно, вселяють надії стосовно подальшого розширення «політичного інтерполу».

Здивувати сьогодні світ широко й без дипломатичних еківоків застосовуваною на просторах СНД практикою селекційного підходу в карному переслідуванні важко. Політичні мотиви гонінь на інакомислячих настільки тісно переплетені з кримінальними, що в суспільстві вже розвинулася апатія й щодо гучних кримінальних справ, і щодо несправедливої розправи з опонентами влади. А інтернаціональна співпраця на цій ниві — явище не таке банальне. Як і вручення подарунків у зв’язку з днем народження вищим посадовим особам у формі кримінальних справ на їхніх особистих ворогів. Винуватиця скандалу Юлія Тимошенко дала інтерв’ю оглядачу Бі-Бі-Сі Ростиславу Хотину.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі