Київ. Зеро

Поділитися
«Бурхлива» реакція влади, силових структур та опозиції на факти й схеми діяльності команди Черновецького, опубліковані минулого тижня, вражає.

«Бурхлива» реакція влади, силових структур та опозиції на факти й схеми діяльності команди Черновецького, опубліковані минулого тижня («Дорога моя столице... Як грабували Київ. Основні схеми», DT.UA 10, 18.03.2011), вражає. Схоже, принижений і обібраний до нитки Київ - тест не тільки для заслаблого президента Януковича, а й для так званої опозиції. Яка, очевидно, досі дружно вивчає карту трофеїв молодої команди. Своїх у тому числі?

Усі ці дні автор намагалася знайти пояснення такій мовчазній одностайності столичного політикуму. Але на жодному сайті жодної політичної сили не було жодної інформації щодо цього. Не кажучи вже про якісь там депутатські запити, політичні заяви й вимоги до влади та силовиків таки покарати Черно­вецького і його «молоду команду». Що, взагалі-то, було б логічно для будь-якої опозиції в подібній ситуації.

«А чому ви так дивуєтеся? Вам що, показати на цій карті квадрати, отримані кожним депутатом Київради та їхніми колегами з парламенту? Незалежно від політичного ярлика. Всі мають свою пайку. Тому й мовчать. Он Губський і Семинога цього тижня з Хрещатика, 36, не виходили». Приблизно до такої за змістом фрази звелися відповіді на моє пряме запитання десятка не останніх політиків в Україні.

Влада, сказавши «а» (почавши розслідування і вже маючи на руках результати моніторингу), тепер змушена сказати - «б». Опозиція, яка не пройшла випробування, добре це розуміє. З одного боку, вона не бажає підігравати владі, а з другого - мабуть, підраховує можливі власні майнові й
земельні втрати. Але мовчить - схоже, доти, доки не стане остаточно ясно, що вирі­шить Янукович. І якщо Черновецькому знову дадуть спокій (а його лобістів у середовищі регіоналів вистачає), то приводів для критики ПР і Януковича з боку «опозиції» буде достатньо. Кого б у підсумку - Попова чи Кличка (про це в наступних публікаціях) - регіонали не висунули в мери.

Олександр Попов, нехай і мляво, але все ж таки окреслив намір реалізувати в Києві жорст­кий сценарій. «Ми провели величезну роботу з аналізу того, що в останні роки в Києві відбувалося, - підтвердив остаточні результати моніторингу Попов. - Київ втратив за останні роки дуже багато активів. Йдеться про об’єкти комунальної власності, об’єкти нерухомості й землі, зокрема паркові й зелені зони. Нині можна говорити, що це відбувалося не в інтересах киян і з порушенням законів. 23 березня президент проведе нараду, яка буде пов’язана з розвитком земельних відносин у містах України. Одне з питань - ситуа­ція в Києві, і я доповідатиму. У президента є політична воля зробити серйозний крок уперед, і кияни очікують цього».

Як стверджують наші джерела, через хворобу Януковича анонсовану нараду справді перенесли на наступний тиждень. Більше того, всі потрібні відмашки відлетілим в астрал силовикам Янукович дасть. Предметом розбору має стати ситуація не тільки в Києві, а й інших регіонах, де становище з землею і власністю, м’яко кажучи, мало відрізняється від столичного. Йдеться про 177 міст, де силами правоохоронних органів буде проведено в суворо визначений термін перевірку того, як місцеві власті розпоряджалися майном громад. На 31 березня перенесли й багатостраждальну сесію Київради, на якій Попов має звітувати про виконану роботу. Мабуть, результати моніторингу ляжуть в основу цього звіту. Втім, поки що секретар ради Довгий випромінює спокій, а «оброблені» ним керівники фракцій на останній погоджувальній раді були не надто люб’язні з Поповим.

Як і раніше, залишається неясним, чи повернуть ресурси місту, наскільки відкритим і прозорим виявиться цей процес. Тим більше що на поцуплене скорохвацькою «молодою командою» тепер зазіхають багато не менш метких соратників Віктора Федоровича.

Тим часом DT.UA надіслало запити до Генпрокуратури та прокуратури Києва, обов’язок яких реагувати на факти порушень, оприлюднених у ЗМІ (п. 4 ч.1 ст. 94 КПК України). Поставлено запитання й перед керівником Укрбюро Інтерполу генерал-майором Василем Неволею. Там у десятиденний строк повинні підтвердити або спростувати інформацію про оголошення в міжнародний розшук депутата Київради В’ячеслава Супруненка. В миру - зятя Черновецького.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі