Дмитро КУЛЕБА: Українська дипломатія повинна вирватися за усталені рамки своєї роботи

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Дмитро КУЛЕБА: Українська дипломатія повинна вирватися за усталені рамки своєї роботи
У четвер в Києві починається онлайн-нарада послів України

Для дипломатів нарада послів — це завжди можливість «звірити годинники»: почути від українського керівництва та урядовців про пріоритети зовнішньої політики та плани діяльності МЗС України. Наразі це буде перша конференція, в якій візьме участь Володимир Зеленський і яка пройде в онлайн-режимі. Про що будуть говорити на нараді — в бліц-інтерв’ю міністра закордонних справ України Дмитра КУЛЕБИ для ZN.UA.

— В чому особливість цієї наради послів? На чому буде робитися акцент?

— Гасло цієї конференції послів — «Прагніть більшого!». Це те, чого я хочу від української дипломатії. Я хочу, щоб ми вирвалися за усталені рамки і шаблони своєї роботи, побачили нові можливості та навчилися їх використовувати. Це і є фішка цієї конференції.

На відміну від нарад минулих років, нинішня буде проходити в форматі відеоконференції. Але для послів такі наради — це завжди можливість приїхати в Київ, подихати повітрям Печерська, зав’язати контакти з урядовцями і на місці вирішити робочі питання… Чи варто було проводити нараду послів у форматі відео? Можливо краще було перенести на рік? 

— По-перше, ми мусимо тримати себе в тонусі: пандемія не повинна зупиняти життя. По-друге, в цьому році Міністерство закордонних справ здійснило внутрішній прорив в питанні цифровізації і проведення онлайн-наради дуже добре вписується в цей загальний трек. По-третє, коли відновляться перельоти, посли зможуть приїхати і провести необхідні зустрічі. Але отримати від президента, прем’єра, спікера, інших представників влади пряму інформацію про їх бачення пріоритетів можна в онлайн-режимі. І ми це зробимо.

Для послів дійсно важливо почути пріоритеті керівництва держави. Чому ж нарада послів не відбулася рік тому, коли Зеленський тільки-но виграв президентські вибори і посли очікували почути від нового президента його бачення зовнішньої політики?

— Не знаю. На той час я не був міністром і не знаю, як ухвалювалося рішення. Але вчора я зустрічався з президентом і ми проговорювали його підготовку до зустрічі з послами. І я сказав: «Пане президенте, посли України за кордоном — це ваша гвардія». Тому що, відповідно до Конституції, питання оборони і керівництва зовнішньополітичної діяльності відносяться до його безпосередніх повноважень. І президент саме так сприймає можливість напряму поговорити з українськими дипломати.

Які основні меседжи ви збираєтесь донести до керівників посольств?

— Ключовий меседж — треба вийти за шаблони, треба вийти за рамки класичного уявлення про те, як працює світ, тому що світ працює вже інакше. І не лише виключно через пандемію.

Ми будемо предметно говорити з послами про просування експорту і залучення інвестицій. Буде дуже предметна розмова про Африку. Азію ми вже «поставили на колію», і вона працює. Будемо говорити про закордонних українців і як нам підвищити ефективність взаємодії з ними. В пріоритетах буде і публічна дипломатія. Обов’язково — Крим і Донбас. Ці магістральні теми будуть пронизувати всю нараду послів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі