Урок взаємної вигоди для Кремля

Поділитися
Саме проектування і будівництво українськими фахівцями підземних сховищ газу на території Туреччини було одним з основних питань на порядку денному засідання за участі президента В.Януковича і прем’єр-міністра Туреччини Р.Ердогана.

Прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час другого засідання стратегічної ради високого рівня між Туреччиною та Україною у четвер, 13 вересня, у Києві заявив: «Ми реалізовуватимемо співробітництво в таких галузях, як транспортування електроенергії, будівництво підземних газосховищ на території Туреччини, а також спільний видобуток вуглеводнів».

За даними джерел DT.UA, саме проектування і будівництво українськими фахівцями підземних сховищ газу (ПСГ) на території Туреччини було одним з основних питань на порядку денному засідання за участі президента В.Януковича і прем’єр-міністра Туреччини Р.Ердогана.

Нагадаємо, що саме Україна надала Туреччині додатковий обсяг газу в найхолоднішу пору на початку 2012 року (в січні-лютому).

Нюанс у тому, що в Турецькій Республіці розташовано два LNG-термінали, і їх можна використовувати для короткочасного зберігання газу. Один із терміналів контролює уряд через компанію Botash (потужність близько 4,2 млрд. кубометрів), другий належить приватній компанії (майже 5,8 млрд.).

Прем’єр Туреччини пообіцяв, що турецька сторона щомісяця пропускатиме через протоки Босфор і Дарданелли вісім LNG-танкерів для України.

Як уточнив голова Координаційної ради нацпроекту LNG-термінал Віталій Дем’янюк, стандартна місткість одного танкера, на які орієнтовано ТЕО LNG-термінала в порту «Південний» (Одеська область), - 150 тис. тонн скрапленого газу. Восьми танкерів щомісяця для майбутнього українського LNG-термінала буде цілком достатньо, щоб завантажити його на повну потужність. LNG-термінал у «Південному» розраховано на щорічне приймання 10 млрд. кубометрів скрапленого газу.

І це не доброчинність. Адже Туреччина й Азербайджан - основоположники консорціуму TAPI, який не тільки буде постачальником і транзитером газу для Європи, а й може стати постачальником газу на український LNG-термінал в Одеській області. Хоча спочатку скраплений газ Україна має намір імпортувати з Катару.

Турецька сторона готова запросити Україну взяти участь у TAPI, що може гарантувати згодом газобезпеку українських споживачів при значному скороченні імпорту сировини в російського «Газпрому». Міністр Бойко напередодні заявив, що 2013 року «Нафтогаз України» має намір закупити в «Газпрому» тільки 24,5 млрд. кубометрів природного газу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі