Перевантаження ліфтів

Поділитися
Перевантаження ліфтів
Немає меж вдосконаленню схем, що дозволяють проскочити між крапельками закону, особливо якщо цього хоче олігарх, а наші чиновники і судді стоять у черзі, завжди готові допомогти.

Вперед у минуле. Безмежне минуле. Мабуть, це тепер головне гасло автономії в особі її керівництва, що виконує політичні накази партії влади і комерційні замовлення Сім'ї та/чи її урядових стовпів. Причому інколи так завзято, що на думку спадають інші афоризми - про розбитий у поклонах або в результаті впливу граблів лоб. І Бог би з ним, з цим натренованим лобом, та ось лихо: голова болітиме у простих громадян, бо під роздачу йде те, що належить нам усім, - від миру і стабільності в конфліктогенному регіоні до природних ресурсів та знакових об'єктів національного надбання. Таких як об'єднання "Масандра", захистом від дерибану якого служив спеціальний закон, що наклав п'ятирічний мораторій на будь-яке вилучення земель. Але, схоже, дію цього закону міністр агрополітики Присяжнюк та його патрони вирішили припинити достроково.

Це тільки збоку може здатися, що права рука влади не знає, що робить ліва. Не сумнівайтеся - все синхронно, а в час нестабільності хапальний рефлекс тільки посилюється: встигнути б... Тому немає жодного протиріччя в тому, що в один і той самий час керівництво кримського парламенту несамовито мітингувало проти підписання Угоди з ЄС і Євромайдану, радячи президентові не зупинятися й перед запровадження НС, а делегація Радміну автономії на кошти гранту Євросоюзу відвідувала Великобританію - зміцнювала, так би мовити, зв'язки, відкривала туристичний офіс і розповідала про розвиток кримських курортів. У пріоритетах уряду Криму, як неодноразово заявлялося, - розвиток медичного туризму, і, зокрема, бальнеологічних курортів Саксько-Євпаторійського регіону.

Там, нагадаю, всього років зо два тому уряд України анонсував будівництво цілого курортного містечка: екс-віце-прем'єр Колесніков та кримський прем'єр Могильов обіцяли золоті дощі інвестицій і мільйонні потоки відпочивальників, компанія МакКензі розробляла концепцію, Радмін Криму терміново резервував під проект тисячі гектарів узбережжя... і не шукайте суперечностей у тому, що з далекого Китаю нам раптом повідомили: під Саками будуватиметься не курорт, а гігантський глибоководний порт, із кількома терміналами, зерносховищем та потужністю перевалки від 140 млн т вантажу на рік. Нашим чиновникам, схоже, однаково що будувати - лиш би взяти участь у великому розпилі. Але цей випадок миттєво викликав великий резонанс.
На лікувальних золотих пісках євпаторійських пляжів і бальнеологічному курорті внаслідок цього будівництва можна буде поставити хрест - заявляють авторитетні екологи.

Немає жодної потреби в будівництві нового порту, оскільки ті два десятки, що є в Україні, - незавантажені, але потребують модернізації, і туди треба залучати інвестиції, - запевняють відомі галузеві експерти.
Китайська компанія Beijing Interoceanic Canal Investment Management Co.Ltd (BICIM), що підписала меморандум про готовність фінансувати будівництво портового комплексу, половину якого отримає у власність, не має досвіду реалізації таких проектів - розкопали журналісти. Власником компанії ділові видання називають Вен Дзіна, який зробив капітал на телекомунікаціях, але засвітився у ЗМІ тільки нинішнього року, коли інша його компанія отримала підряд у Нікарагуа на будівництво судноплавного каналу. Тому експерти припускають, що за ширмою маловідомої компанії може стояти держава , зі своїми інтересами, звісно.
Але кримські чиновники не чують. Прем'єр Могильов взагалі свято вірить, що ВІСІМ будує... Панамський канал. Ну, так йому розповіли. Тим часом Центр журналістських розслідувань повідомляє, що китайці цікавляться не тільки будівництвом порту і кримською землею, а й військовими об'єктами. Зокрема, за словами віце-прем'єра Криму Р.Теміргалієва, з Міноборони України ведуться переговори про оренду полігону злітно-посадкових систем НИТКА. Ну з китайцями ніби все зрозуміло. Хто лобіює сумнівний проект з українського боку?
Мабуть, для кримчан не меншим потрясінням, ніж звістка про ще одну спробу зіпсувати поки що найчистіший, незабудований і багатий бальнеологічними ресурсами, а від того - перспективний регіон кримського узбережжя, стала особистість його презентера.

Інформацію з українського боку озвучив не прем'єр Криму, який перебував у Китаї, а Олексій Мазюк, директор ТОВ "Київгідроінвест", що підписав меморандум із китайським інвестором. О.Мазюк, як і група компаній "Суеста" , куди входить "Київгідроінвест", мають скандальну славу і знайомі читачам DT.UA з публікацій про варварський видобуток піску в озері Донузлав та біля мису Фіолент. "Південна інвестиційна компанія", що входить до групи ЗАТ, - монополіст із видобутку будівельного піску в Криму, на якому, за даними Євпаторійського морського порту, вона добре піднялася завдяки поставкам на будівництво олімпійських об'єктів у Сочі. Щодоби, за інформацією Євпаторійського порту, її судна "Трофа" і "Печора" видобувають у Донузлаві і транспортують до Севастополя 3,7 тис. т піску (ціна тонни - від 120 грн.). Під тиском протестів екологів та громадськості Держслужба геології і надр України зупиняла й анулювала ліцензію ТОВ "Суеста" на видобуток піску поблизу берегів Севастополя. Однак проблеми компанії стали помітно вивітрюватися після того, як влітку нинішнього року вона перереєструвалася... в Донецьку. І ось тепер такий злет: компанія, що була відома тільки скандалами з варварським видобутком піску, раптом заявлена ​​розробником складного багатомільярдного проекту!

Покровителями і партнерами колишнього офіцера ЧФ Росії Олексія Мазюка севастопольські ЗМІ називали багатьох впливових осіб - від екс-командувача ЧФ Комоєдова до екс-прем'єра і лідера УСПП Кінаха. При цьому скандальну забудову Максимової дачі в Севастополі кооперативом "Прохолода" (зареєстрований у Донецьку, засновник - "Енергожитлобуд", у співвласниках значиться Олена Мазюк) видання "Цивільна оборона" пов'язує і з інтересом Павла Лебедєва, нині міністра оборони, а в недавньому минулому - головного девелопера міста-героя. Друге прізвище довелося почути від працівників держвиконавчої служби влітку нинішнього року. За рішенням суду про відшкодування боргу Євпаторійському морпорту, судна "Печора" і "Трофа" з вантажем піску були арештовані. Однак не минуло й доби, як арешт зняли - нібито за дзвінком із приймальні першого віце-прем'єра.

Останніми місяцями і взагалі складається враження, що ще трохи - й Сергій Арбузов розвіє грізний міф про Олександра Януковича, інтересом якого заведено пояснювати кожен смачний переділ кримської землі, майна, полів та виноградників, нечувані відкоти від будівельних підрядів. І хоча ліфт, як завжди, йтиме до останнього поверху, нинішня ситуація зі спробою групи товаришів "розписати" по-швидкому землі держпідприємств "Масандри" викликає деякі запитання.

Минулого тижня наказом міністра агрополітики та продовольства України Миколи Присяжнюка було звільнено керівника ДП "Гурзуф" Ігоря Шакаліна. На його місце призначили Віктора Грицая, людину, далеку від виноградарства та виноробства, ветеринара за освітою і родом діяльності, але з правильним місцем проживання - Мар'їнка Донецької області. Новопризначений директор держпідприємства також є бізнесменом - співвласником тваринницького ТОВ "Корпорація "Агро-Комплекс". Таке дивне призначення не можна пояснити навіть потребою ДП у горезвісному кризовому менеджері: "Гурзуф", як повідомив І.Шакалін, підприємство прибуткове. За результатами 11 місяців чистий дохід становив 8,5 млн грн, із яких 2,5 млн - прибуток. Середня зарплата по господарству становить 3,3 тис. грн. Але й це не головне.

Законність наказу міністра було оскаржено в суді, оскільки законом "Про структуру, повноваження та особливості правового і економічного режиму майнового комплексу Національного виробничо-аграрного об'єднання "Масандра" передбачено, що керівників підприємств, які входять до складу держконцерну, призначає і звільняє з посади генеральний директор НВАО. У даному разі - Микола Бойко. На цій підставі Адмінсуд Криму призупинив дію наказу до розгляду справи по суті, і держпідприємство вже тиждень, можна сказати, тримає облогу. В.Грицай у супроводі людей міністра і в телефонному тролінгу з міністерства марно намагається взяти владу. Микола Бойко публічно ніяк не коментує ситуацію, але сьогодні, схоже, він опинився в ролі заручника міністерства: фінплан об'єднання на наступний рік не підписаний, а кредит на закупівлю виноматеріалів у підприємств не узгоджений. Додамо також, що раніше директором ДП "Гурзуф" був син Бойка - Геннадій, але три місяці тому з причини, про яку можна здогадатися, залишив посаду за власним бажанням.

Версія колективу, вголос названа під час представлення В.Грицая, хронічна для Криму - землі підприємства готуються до переділу. Всупереч тому ж таки спецзакону, яким на 5 років - до 4 червня 2014 р. - встановлено мораторій на вилучення, викуп, зміну цільового призначення земель, які перебувають у постійному користуванні об'єднання "Масандра" та її підприємств, уже найближчим часом ДП "Гурзуф" може позбутися близько 90 га землі. Схема вилучення, але не в таких масштабах, уже відпрацьована на ДП "Лівадія", завод якого, нагадаємо, був переданий інституту "Магарач" замість зруйнованого Південнобережного відділення у Відрадному, поруч із т.зв. "Чайним будиночком", або "дачею Януковича".
Схема проста й нахабна, оскільки базується на гаслі "покращення" використання цінних земель. За словами джерела DT.UA, торік підприємствам "Масандри" було нав'язано термінове проведення інвентаризації земель. Причому виконавця визначав Київ - ним стало ТОВ "7-й меридіан", зареєстроване в Київській області. У результаті інвентаризації були вишукані ділянки загальною площею близько 90 га, які нібито не використовуються ДП "Гурзуф". За картографічним даними техзвіту інвентаризації, копію якого ми маємо, вишукані ділянки складають майже масив і розміщені між комплексом апартаментів "Лагуна" та Ай-Даніль, по сусідству з маєтком російського олігарха Вагіта Алекперова. Нагальність призначення нового директора ДП "Гурзуф" через голову гендиректора об'єднання пояснюється тим, що техзвіт про результати інвентаризації треба терміново - до 31 грудня - підписати і до закінчення дії закону про "Масандру" розробити й затвердити відкоригований проект землеустрою.

На думку експертів, інвентаризацію було виконано з порушенням земельного законодавства та Порядку проведення інвентаризації земель, затвердженого постановою Кабміну. Вона чомусь торкнулася лише земель за межами населених пунктів, межі яких, до того ж, на планових матеріалах не представлені. Багато ділянок, кажуть експерти, "вказані білою плямою при тому, що вони є пасовищами, чагарниками, землями, покритими лісом та струмками, або давно не культивовані - тобто в минулому належали виноградникам". Однак виконавець цього не побачив, а тому пропонує виключити з користування підприємства ділянки, деякі - площею до 15 га.

Одна з головних хитростей полягає в завданні інвентаризації. Вона виявила землі, які не використовуються, тоді як затверджений Кабміном Порядок велить виявляти земельні ділянки, що використовуються не за цільовим призначенням.

Першу спробу, всупереч спецзакону про Масандру, вилучити з користування ДП "Гурзуф" буцім непотрібні гектари, зробили торік. Тоді 5,5 га біля краю моря Радмін Криму "розписав" для виділення 46 невідомим Гуглу громадянам, що може свідчити про використання схеми підставних осіб. Натомість "Гурзуфу" планувалося прирізати ділянку із земель Ялтинського гірсько-лісового заповідника (!) такої ж площі. Засвітка теми в пресі реалізацію "проекту" поки що пригальмувала.

Але немає меж вдосконаленню схем, що дозволяють проскочити між крапельками закону, особливо якщо цього хоче олігарх, а наші чиновники і судді стоять у черзі, завжди готові допомогти.
Отже, за законом, землю "Масандри" не можна ні вилучити, ні викупити. Зокрема й ту, на якій ростуть виноградники. А ось самі кущі винограду, що створюють той-таки виноградник, але без землі, на якій вони ростуть, як з'ясувалося, можна! 8 липня 2013р. між ДП "Гурзуф" і ТОВ "Виноградники "Ведмеді", з відома Мінагропрому України, було укладено договір купівлі-продажу "довгострокових біологічних активів - виноградників". Сума угоди щодо двох ділянках 11,14 і 6,49 га склала 2 млн 364 тис. грн. При цьому виноградники (як земля) ще з 2004 р. перебувають в оренді у Дочірнього підприємства "Чорномор'я". Ця фірма від викупу виноградників як біоактивів відмовилася. І тепер "Ведмеді" домагаються в суді від ДП "Гурзуф" укладення договору сервітуту на землі - щоб доглядати свої активи. Госпсуд Криму 5 грудня 2013р. позов фірми задовольнив. Виноградники - прекрасне оточення розкішного маєтку, оформленого, як і земля під ними та пляжі, на ТОВ "Тінисте". І всі названі фірми - структури пов'язані, у них або один офшорний прабатько - компанія "Форін проперті сервісіз Лімітед", або юрадреса в Сімферополі - вул. Шполянська, 6. Там-таки, на Шполянській, недавно відкрився магазин, у якому продають вино нової торгової марки, грамотно названої за місцем народження - в Ай-Данілі. І загальновідомо, що належить усе це Вагіту Алекперову. Але в цьому хитромудрому випадку втішає одне - тут займаються виноградниками й вином. Що буде на "відмучених" у "Гурзуфа" 90 "непотрібних" гектарах - невідомо, однак зрозуміло, що далі за схемою можуть "покращити" і решту сім підприємств "Масандри". Але ліфти, що йдуть угору, вже важко скриплять. Не обірвалися б від перевантаження...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі