ЦЕ ГРІЗНЕ «ЯКЩО...»

Поділитися
Якщо умови проведення виборчої кампанії в Україні залишаться на нинішньому рівні, то питання всту...

Якщо умови проведення виборчої кампанії в Україні залишаться на нинішньому рівні, то питання вступу країни в НАТО буде відкладено на невизначений час, а самі вибори не вважатимуться чесними та справедливими, заявив дипломат із відділу України в Держдепартаменті США Поль Картер.

Про це він сказав у рамках дискусії, організованої українсько-американською координаційною радою, Українською федерацією Америки та фондом «Україна — США», повідомляє українська служба радіостанції «Свобода».

За словами П.Картера, чесні вибори — це не лише підрахунок голосів. «Наша оцінка виборів передусім залежатиме від того, як вестиметься передвиборна кампанія від сьогодні й до дня виборів. Це стосується не тільки конкретних позитивних кроків, до яких повинна вдатися українська влада, скільки негативних процесів, які мають припинитися — таких, як, приміром, тиск на журналістів або перешкоджання проведенню мітингів опозиції, як, скажімо, у Донецьку. Якщо такі дії припиняться, це буде кроком уперед», — підкреслив він.

Присутній на зустрічі радник українського посольства в США Олександр Щерба, у свою чергу, відзначив, що з американського боку лунають чомусь здебільшого лише песимістичні та скептичні голоси стосовно України, вказавши таку причину для оптимізму офіційного Вашингтона: «Тільки той факт, що Пінчук і Ахметов ведуть переговори з Ющенком, засвідчує: перемога Ющенка на виборах не буде дивом. І на це всі в Україні розраховують. Отже, Україна напередодні великих змін, і всі усвідомлюють це. І це одна з причин, чому Кучма не претендує на третій президентський термін».

За словами О.Щерби, США не повинні вказувати Україні, що робити, і лякати певними страшними наслідками, а замість цього мають визнати її як важливого партнера та прийняти будь-який вибір українців.

«Якщо вибори в Україні відбудуться з порушеннями, то ми, безумовно, збережемо відносини з Україною і не перетворимо її на Кубу. Тобто, не ігноруватимемо її повністю. Проте головне питання, якими будуть ці відносини. За умови поганого проведення виборів в Україні ми не знімемо поправку Джексона-Венніка, не буде прогресу у відносинах із НАТО, виникне питання заборони в’їзду до США корумпованих українських урядових діячів», — сказав у відповідь П.Картер.

Як повідомляло агентство «Інтерфакс-Україна», низка міжнародних організацій зробила заяви стосовно тиску на свободу слова в Україні, називаючи серед таких фактів, зокрема, закриття радіостанції «Континент», рішення радіо «Довіра» розірвати контракт із радіо «Свобода», труднощі з ліцензуванням у 5-го каналу українського телебачення, а також загибель в автокатастрофі при нез’ясованих обставинах директора Полтавської ТРК «Юта» Георгія Чечика.

Як повідомляє радіо «Свобода», забезпечити свободу ЗМІ на виборах президента закликали українську владу і країни — члени НАТО. «Посли НАТО підкреслили важливість для України продовжувати виконувати план дій Україна—НАТО, особливо забезпечувати дотримання свободи й незалежності ЗМІ, вільну й чесну передвиборну кампанію і необмежений доступ ЗМІ до всіх кандидатів на виборах», — повідомила прес-служба НАТО з посиланням на засідання комісії «Україна—НАТО» на рівні послів, яке відбулося у середу в Брюсселі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі