Відступати нікуди: за нами — Врадіївка

05 липня, 2013, 20:10 Роздрукувати Bипуск № 25, 5 липня-12 липня 2013р.
Відправити
Відправити

Угруповання, котре керує Миколаївською областю, потребує дрижаків і поліщуків - агресивних мерзотниках, які втратили людську подобу й чекають від господаря лише команди "фас!", щоб пошматувати кого завгодно. І коли їх спускають із повідка погуляти без намордника, вони, задовольнивши господаря, задовольняють і себе.

Відступати нікуди:  за нами — Врадіївка

"Ми передбачили… етапи вдосконалення органів внутрішніх справ, закінчуючи далекою метою, яку поставив перед нами міністр внутрішніх справ: виховання міліціонера ХХ ст. Загальна злочинність за минулий рік знизилася... З 19 позицій зростання відзначалося тільки за двома: вимагання і вбивства".

Генерал Валентин Парсенюк, начальник міліції Миколаївської області, "хрещений батько"
капітана міліції Євгена Дрижака, який викрав, зґвалтував і по-звірячому побив Ірину Крашкову

"Не телефонуйте в міліцію, вони мене доб'ють".

Ірина Крашкова, жертва нападу банди офіцерів міліції

"Статистика свідчить про стабільність криміногенної ситуації".

Віталій Захарченко, міністр внутрішніх справ, звітуючи перед Радою у справі Крашкової

Час базарних мітингів, обіцянок і слів в Україні минає. Настає час облоги відділень міліції, "коктейлів Молотова", вуличних бійок. Влада усунулася від ролі арбітра, перестала виконувати свою основну функцію - захист громадян, а її власна розгнузданість сягнула таких масштабів, що навіть у глухому райцентрі люди перестали цю владу боятися. А це означає, що всі психологічні бар'єри впали. Бунт у Врадіївці - найбільш шокуючий і найбільш закономірний підсумок роботи чинної влади з побудови суперлояльної та супербезмежної вертикалі.

А чи є в системі влади Віктора Януковича керованість і "стабільність"? Ми акцентуємо увагу на послідовності подій, кожна з яких у державі, де влада виконує закон, стала б надзвичайною подією. І набагато страшнішим злочином, ніж сам собою жорстокий напад на Ірину Крашкову.

Судячи з характеру злочину та портрету злочинців, Дрижак як старший "товариш" вирішив пов'язати Поліщука кров'ю. Характер злочину нагадує обряд ініціації в банді. Але гучний злочин - це лише одна з ланок ланцюжка, за яким стоять десятки та сотні інших. Незважаючи на заяву про скоєння злочину, жоден працівник Врадіївського відділення міліції не став на захист потерпілої. Навпаки - шість міліціонерів засвідчили алібі ґвалтівника.

А заступник начальника райвідділу викликав на допит єгеря Рябіненка, який не брав участі у зґвалтуванні, побив його й запропонував велику суму грошей за те, аби він узяв усю вину на себе. Дільничний міліціонер пройшовся будинками сусідів Крашкової, щоб зібрати свідчення, буцім вона нібито займається проституцією. А начальник райвідділу відіслав у центр недостовірну інформацію про злочин, не вказавши, кого саме обвинуватила жертва і що були замах на вбивство та зґвалтування, а не грабіж із легкими тілесними ушкодженнями. І начальник обласної міліції послав такий рапорт у Київ, спочатку - на стіл міністру МВС, і як наслідок - президентові країни, хоча впродовж чотирьох днів до початку народного бунту не міг не отримати повної інформації про надзвичайну подію від лікарів та внутрішньої безпеки про суть і тяжкість злочину. Правоохоронна система зробила все можливе, щоб приховати інформацію про злочин і дезінформувати керівництво.

За цей час обласна та районна прокуратури не перевірили фактів і заяв потерпілої. Прокуратура стала на бік підозрюваних із міліції, і також почала їх "відмазувати". Заступник прокурора області Єфименко заявив, що в Дрижака алібі, тому немає підстав садити його під варту. Понад те, Єфименко повідомив, що всю вину на себе взяв Рябіненко; що вина обох міліціонерів не доведена; і, безперечно, що вповноважив озвучувати його тексти прокурор області Андрій Курись. З погляду правосуддя, органи прокуратури зобов'язані були максимально швидко взяти під варту підозрюваних міліціонерів, оскільки за останні два роки у Врадіївці було по-звірячому побито і зґвалтовано ще двох дівчат, а почерк попередніх злочинів як дві краплі води скидався на той, від якого постраждала Ірина Крашкова. Жахливо, що у вбивствах тих дівчат звинуватили кількох жителів Врадіївки, троє з яких наклали на себе руки після "слідчих" дій капітана Дрижака та його "колег", однак злочини залишилися нерозкритими. "Визнання" були сфальсифіковані й не відповідали обставинам злочину.

Не наважилися реагувати на злочин керівники виконавчої влади, депутати місцевої ради. Таке враження, що місцевої районної та обласної влади немає взагалі.

Чому ж навіть після початку безпрецедентних масових протестів Януковичу не повідомили про справжні причини бунту?

Відповідь на це запитання дає кадровий склад місцевих органів влади. Перевертень-міліціонер Дрижак - хрещеник начальника обласної міліції генерала Парсенюка. Другий перевертень, Поліщук, - племінник районного прокурора Миколаєва. Прокурор Врадіївського району Мочалко тримає в руках піврайону, його тесть - районний суддя, решта родичів очолюють районні управління освіти, юстиції та соціального захисту. Син начальника обласної міліції - Роман Парсенюк - перший заступник прокурора Миколаєва. Феодальні сімейні клани тісно переплелися між собою, і навіть якийсь Янукович їм не указ, бо врятувати свого родича набагато важливіше, ніж потрапити в немилість у Києві. Адже коли державна мафія діє згуртовано - змести її може тільки народне повстання. А хіба покірне бидло повстане?..

Цей злочин було розкрито не тому, що влада одумалася, а лише тому, що влада злякалася.

І, поза всякими сумнівами, якби не народний бунт-повстання, минуло б два тижні - все б зійшло з рук. ОЗУ "Миколаївська міліція", даховане ОЗУ "Миколаївська прокуратура", звикли до своєї безкарності.

Найстрашніше в історії зі злочином "ментів" проти Ірини Крашкової навіть не те, як по-звірячому вони її мучили. Найстрашніше, що ОФІЦЕРИ міліції, родичі високопоставлених керівників правоохоронних органів, вважають за можливе й допустиме порушувати всі мислимі норми людської моралі, честі, совісті. Які ж моральні устої в сім'ях їхніх начальників, яке виховання дають своїм працівникам нинішні генерали української міліції, нинішні прокурори - вершителі доль, якщо їхні родичі холоднокровно вбивають і гвалтують?

Ну, а з іншого боку - а як інакше? І чому те, що сталося, нас дивує - на території 132-го округу, де вибори було зірвано й забрано законну перемогу в Аркадія Корнацького? А які кадри потрібні обласній владі для того, щоб зривати вибори і відбирати бізнес? Звісно, угруповання, котре керує Миколаївською областю, потребує дрижаків і поліщуків - агресивних мерзотниках, які втратили людську подобу й чекають від господаря лише команди "фас!", щоб пошматувати кого завгодно. І коли їх спускають із повідка погуляти без намордника, вони, задовольнивши господаря, задовольняють і себе.

До яких дій мусить вдатися влада, аби показати, що вона несе відповідальність перед суспільством за цю трагедію і готова зробити висновки:

1. Притягнути до відповідальності всіх посадових осіб, а не тільки ґвалтівників. Названі у статті посадові особи мусять опинитися на лаві підсудних. Їм мають обвинуватити в організації злочинної групи, зловживанні службовим становищем, фальсифікації документів. Для виконавців - викрадення людини, замах на вбивство, зґвалтування, заподіяння тяжких тілесних ушкоджень - довічні терміни. Тим, хто їх покривав, - максимальні терміни за своїми статтями. Генерал Парсенюк мусить відповісти: чи не був він співучасником приховання злочину його родичем Дрижаком. Звільненню підлягає не лише Парсенюк. Не менша відповідальність у тому, що сталося, - на губернаторі області Круглову, главі райдержадміністрації Ростову, прокуророві області Курисю та заступникові прокурора Єфименку.

2. На лаві підсудних мають бути ті, хто фальсифікував розслідування вбивства у Врадіївці двох інших жінок.

3. Під суд повинні піти всі співробітники врадіївського райвідділу, керівництво врадіївської прокуратури. Керівники обласної міліції і прокуратури, які втратили контроль та фальсифікували інформацію про справу, які допустили необ'єктивне розслідування попередніх убивств. Керівники кадрових служб, главку карного розшуку.

4. На відкритих для преси колегіях МВС і ГПУ вся країна має почути про те, як проходить розслідування, які зроблено висновки.

5. Необхідно захистити жителів Врадіївки від будь-яких спроб переслідування за штурм райвідділу - вони діяли у рамках Конституції. Необхідне відповідне правове рішення прокуратури.

6. Держава зобов'язана виплатити компенсацію і взяти під свою опіку лікування Крашкової та утримання її сім'ї на цей період.

7. Далі - пане міністре Захарченку! А можна менше гольфу, та більше присутності у справах МВС? Не капсулювання в інтригах верхівки, а реального занурення в роботу всієї системи? Вся країна знає, що найчастіше саме міліція контролює й організовує торгівлю наркотиками, торгівлю людьми та проституцію, нелегальну торгівлю, виробництво і збут порнографії. Саме міліція - основний учасник рейдерських захоплень. Саме міліція проводить які-завгодно слідчі дії за прейскурантом. І всі ці щомісячні побори течуть прямо нагору - у тому числі на Богомольця, 10. Те, що проти цієї корумпованої бандитської системи повстали тільки у Врадіївці, - це не ознака "стабільності криміногенної ситуації". Це ознака того, що мафія не має наміру боротися сама з собою.

8. І, нарешті, головне. Пане президенте Януковичу! Не варто сподіватися, що коли "тушки" продаються в Раді, коли опозиція безпорадна, ви можете почуватися спокійно за шестиметровим парканом. Революція починається з місць, де вільні від столичних умовностей феодали насолоджуються своєю безкарністю та вседозволеністю, як дика орда. Виходить, такі сімейні "фірми" в областях - і є ваша опора, Вікторе Федоровичу? Але їх поєднує не лояльність до закону чи Януковича, а лояльність до своїх задоволень та доходів. Хіба можуть такі люди слугувати хоч якоюсь серйозною основою влади?

Related video

Трагедія Ірини Крашкової переконливо свідчить, що влада сьогодні - це мильна булька, обгороджена щитами кількох полків спецназу. Ця влада щось робить тільки під вашим особистим контролем, пане президенте. Тільки ви можете відремонтувати дорогу, виплатити компенсацію постраждалим вкладникам, розслідувати кримінальну справу і покарати винних, допомогти жінці й дитині. Ви хотіли абсолютну владу? Ви її отримали. Система не працює. Не працюють канали інформації, і навіть вас не вважають за потрібне інформувати про справжній стан справ. Не працює навіть корупція - бо хабар уже не є гарантією виконання чиновниками своїх зобов'язань. Не працює страх - бо розставлені вами кадри бояться не скоїти злочин, а залишити сліди злочину. У цій системі, пане Януковичу, ви - не друг і не суверен, ви - тимчасовий попутник, якого сама система відторгне тоді, коли вирішить, що ви стали їй заважати. Якщо ще раніше доведені до відчаю люди не знесуть весь цей картковий будиночок...

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК
}