МЕДВЕДЧУК — СЕНДАК: НАМ НЕ ЖИТИ ОДНЕ БЕЗ ОДНОГО

Поділитися
Торік у червні Львівська обласна рада більшістю голосів висловила недовіру тодішньому главі ДПА у Львівській області Сергію Медведчуку (читач «ДТ» про це був поінформований)...

Торік у червні Львівська обласна рада більшістю голосів висловила недовіру тодішньому главі ДПА у Львівській області Сергію Медведчуку (читач «ДТ» про це був поінформований). Вершителі кадрових доль у Києві тривалий час дозволяли собі нехтувати думкою органу місцевого самоврядування. За одним із припущень, С.Медведчук як чинник політичної нестабільності у Львівській області був дуже вигідний для АП, оскільки дозволяв відволікати громадськість від складніших проблем. За іншим припущенням, С.Медведчук не прагнув залишити область, оскільки тут він почувався хазяїном і «не особливо напружувався безпосередньою роботою, скидаючи її на заступників». За третім джерелом, С.Медведчук, якщо і готовий був відмовитися від обласної податкової служби, то тільки в обмін на більш ласий шматок: керівництво всеукраїнською митною службою, приміром. Але туди, як запевняє добре поінформоване джерело, Медведчука-молодшого не захотіли пускати «житомирські» (брати Литвини). Тривалий час мусувалося питання про створення певного проміжного підрозділу в ДПАУ, який охоплював би західні області. І Сергій Медведчук нібито претендував на цю посаду, але зі структурою щось не склалося.

Хай там як, але на початку другої декади січня ц.р. брат глави АП указом Президента був призначений першим заступником глави ДПАУ (на місце Олексія Шитрі). Поступкою депутатському корпусу Львівської обласної ради дане переведення називати навряд чи варто. Є думка, що Віктор Медведчук відправкою свого брата в центральний апарат ДПА має намір отримати додатковий важіль, спектр застосування якого дуже широкий.

Певне, Сергій Медведчук усе ж таки сильний професіонал в галузі оподаткування і зміг миттєво освоїтися на новому робочому місці, оскільки через дуже короткий відрізок часу він знайшов можливість відволіктися на політичну діяльність, пов’язану з його попереднім перебуванням у Львівській області.

«ДТ» кілька разів робило спроби взяти інтерв’ю у Сергія Медведчука. Безрезультатно. А от кореспонденту «Української правди», котрий зустрів новопризначенного першого заступника глави ДПАУ, пощастило:

— Кажуть, ваша діяльність метою номер один має усунення представника «Нашої України» Сендака з посади голови обласної ради Львівщини?

— Звісно. Ми його й усунемо. Ви сумніваєтеся?

— Коли?

— Незабаром.

— Нинішнього року?

— Ха! У цьому кварталі! Він сам заяву напише.

— Чому?

— Тому що сесія не відбудеться, поки він заяву не напише.

— Ви що, блокувати сесію облради будете?

— Ми просто не будемо брати участь у тому, де нас обманюють, порушують регламент.

— Ну, то вони без вас можуть працювати...

— Ну, нехай спробують, якщо у них кворуму вистачить! У них і так кворуму немає. Жодного разу не було кворуму по всіх рішеннях, котрі проти мене приймалися, проти Президента приймалися, проти влади. Вони завжди порушували кворум.

— Хіба не було кворуму, коли вони приймали рішення про ваше звільнення?

— Не було. Та вони навіть не можуть за законом приймати такі рішення. Ви ж знаєте, прокурор області виніс вердикт — опротестував рішення облради і написав, що це не прерогатива обласної ради відповідно до Закону «Про місцеве самоврядування».

Це такі рішення приймала наша обласна рада — і всюди з порушенням: або законодавства, або кворуму. Тому ми, звісно, брати участь у такій сесії не будемо. Поки цей голова (Сендак) не напише заяву про відставку. Коли напише, ми виходимо на сесію, обираємо нового голову і працюємо далі.

— Але ж у вас теж немає кворуму без «Нашої України»…

— Ні, це не так. Це у «Нашої України» немає кворуму. У них сьогодні 32 депутати. І ніколи у них не буде кворуму. Все! І це моя відповідь як політичного діяча — депутата обласної ради Львівщини.

Яким чином керівник фракції «Соціальна справедливість» зможе виконати свою погрозу? Депутат обласної ради Михайло Ваврин каже, що Медведчук-молодший прагнутиме це зробити шляхом нарощування чисельності своєї фракції: «Якщо донедавна «СС» налічувала якихось 16 чоловік на вісім десятків депутатських місць, то сьогодні вона вже має 28 депутатів. І Медведчуки мають намір своїми репресивними методами роздувати фракцію й далі. А якими методами вони досягли цифри «28», ми знаємо. Опиратися тиску податкової служби і правоохоронних органів здатний далеко не всякий депутат, котрий має хоч якийсь бізнес. Вони знаходять способи впливати і на депутатів, які є державними службовцями».

А що ж сам Сендак? Він, як виявляється з його заяв, здаватися не збирається. Власне, Сендак висловив готовність написати заяву про відставку, але тільки «разом із С.Медведчуком». Погрозу нинішнього першого заступника глави ДПАУ глава облради кваліфікує як агонію знахабнілих політиків, чия лінія поведінки не збігається з інтересами народу і які зрозуміли, що з ними є кому боротися. Зривом кворуму, на думку Сендака, есдеки та їхні прибічники мають намір зірвати найближчу сесію облради, котра планувала розглянути два непрості питання: а) діяльність управління автотранспорту Львівської державної адміністрації; б) діяльність ВАТ «Укртелеком». Із приводу першого питання у Сендака є підстави думати, що дане управління «непрозоро продає тендери на перевезення пасажирів». Із приводу другого питання: Сендак (і «НУ» в цілому) має інформацію, що цей оператор зв’язку «співробітничав» із ДПА у Львівській області по частині незаконного відшкодування ПДВ.

Втім, в опонентів Медведчуків і СДПУ(о) є цілі «валізи компромату». Зокрема, Сендак каже про факти «віртуального наповнення бюджету з допомогою приписок й інших шахрайств». І, слід гадати, всі ці питання обласні депутати, нашоукраїнці, мали намір у конвеєрному порядку виносити на розгляди подальших сесій...

А поки що Сендак як превентивний удар відправив у ПАРЄ листа, у якому просить цю європейську структуру надіслати своїх представників у Львівську область, щоб та могла на власні очі пересвідчитися, як органи державної влади грубо втручаються в діяльність органу місцевого самоврядування. Словом, якщо хто думав, що з переїздом Сергія Медведчука до Києва політична ситуація в області вгамується, то він глибоко помилявся.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі