Червоний шлам з Угорщини, який став причиною тамтешньої техногенної катастрофи, все-таки досяг території України й потрапив у води Чорного моря. Про це повідомили вчені українського наукового центру екології моря, але при цьому вточнили, що рівень забруднення не становить небезпеки, оскільки більшість хімічних речовин розчинилася у великій кількості води. Червоний шлам з Угорщини, який став причиною тамтешньої техногенної катастрофи, все-таки досяг території України й потрапив у води Чорного моря. Про це повідомили вчені українського наукового центру екології моря, але при цьому вточнили, що рівень забруднення не становить небезпеки, оскільки більшість хімічних речовин розчинилася у великій кількості води. Крім того, на водному шляху до Чорного моря розташовані два накопичувальні резервуари, так звані «залізні ворота». Значна частина важких металів осіла в них на дні.
Ці обставини дають підстави експертам стверджувати, що небезпеки немає. Звичайно, рівень забруднення підвищився, але критичної позначки не досяг.
Нагадаємо, токсичні речовини, що розлилися внаслідок аварії на глиноземному заводі в Угорщині, досягли Дунаю - другої за протяжністю європейської річки.
Дамбу резервуара з токсичними відходами на заводі з виробництва глинозему в місті Айка прорвало в ніч на 5 жовтня. У результаті аварії, за останніми даними, загинуло чотири людини, ще близько 120 було госпіталізовано.
Від розливу токсичних відходів постраждало сім населених пунктів, у деяких з них глибина токсичної рідини досягає двох метрів. Інцидент став найсерйознішою аварією на хімічному виробництві за всю історію країни.
З резервуара вилилося близько мільйона кубометрів червоного шламу - дуже токсичного побічного продукту виробництва глинозему.
Через аварію в трьох регіонах Угорщини було введено режим надзвичайного стану. За розрахунками місцевої влади, на ліквідацію наслідків інциденту піде мільйони доларів і більше року. Що стало причиною аварії до цього часу не встановлено, проте угорська поліція порушила кримінальну справу за статтею «злочинна халатність».
У МНС України заявляли, що після аварії на заводі в Айке загрози потрапляння отруйних відходів до України через європейські водні артерії немає.