У ХАРКОВІ ЗНИЖУЮТЬ ПОДАТКИ — ВИГРАЄ БЮДЖЕТ

Поділитися
З початку наступного року харківські підприємці, котрі працюють на єдиному податку, сплачуватимуть менше...

З початку наступного року харківські підприємці, котрі працюють на єдиному податку, сплачуватимуть менше. На недавній сесії міськради чинні ставки податку для фізичних осіб — суб’єктів малого підприємництва зменшено на 10 відсотків, змінено й граничні розміри. Відтепер мінімальний розмір податку — 20 гривень, а максимальний із 200 гривень знижено до 180.

Аналізуючи нові ставки, можна сказати, що найбільшу прихильність харківської влади здобули такі види діяльності, як виготовлення інвентарю для саду й городу, кліток для птахів, ремонт годинників і теле-, радіо-, фотоапаратури. Максимально цінуються юридичні й аудиторські послуги, виїзна оптово-закупівельна діяльність, виготовлення хлібобулочних та ювелірних виробів, будівництво й ремонт житла, окремі види перевезень.

Водночас зі зниженням ставок харківські депутати розширили перелік видів діяльності. Якщо на сьогодні їх 99, то з 1 січня 2003-го стане на 24 більше.

На думку депутатів, ухвалене рішення має стимулювати малий бізнес і допомогти уникнути бюджетних втрат. Порівняно з 1999 роком, кількість підприємців, котрі перейшли на спрощену систему оподаткування, збільшилася в 6,5 разу. А платежі до бюджету з цього джерела зросли більш як удесятеро. Торік вони досягли 14 млн. гривень.

Як засвідчують факти, стабільність правил спрощеного оподаткування вплинула на легалізацію бізнесу. За даними податкової служби Харкова, з 62 тис. зареєстрованих підприємців — фізичних осіб — податки сьогодні сплачують 56,8 тис., або понад 90 відсотків. Тоді як прибутковий податок із заробітної плати своїх робітників та службовців — лише одна з двох зареєстрованих юридичних осіб.

Ще одне порівняння на користь роботи за спрощеною системою. 27 тис. підприємців, котрі сплачують прибутковий податок відповідно до щоквартальних та податкових декларацій, щомісяця перераховують до бюджету в середньому 19 гривень, тобто заробітна плата мінімальна, 16 тис. підприємців, які використовують найману працю і працюють на фіксованому податку, — 137 гривень, тоді як 13,7 тис. фізосіб, що перейшли на сплату єдиного податку, з урахуванням прийому найманих працівників, — 251 гривню.

— За попередніми даними, у бюджет міста від єдиного податку 2003 року має надійти близько 38 млн. гривень, — каже Тетяна Таукешева, начальник Головного управління бюджету і фінансів. — Як за перший квартал, так і за п’ять місяців нинішнього року в місті бюджет перевиконується в цілому на 5—6 відсотків. Однак наступний рік викликає в нас занепокоєння, і про це не можна не сказати в плані обговорення бюджетної резолюції. На жаль, низку проблемних для нас питань поки що не відбито. Передусім випадають ті ж таки доходи від плати за землю підприємствам бронетехніки. Через надані законодавцями пільги Харків як поточного року, так і наступного втрачає приблизно 11 млн. гривень. Ми пропонуємо відбити це якщо не в бюджетній резолюції, то в проекті закону про державний бюджет на наступний рік.

Ще одне побажання — визначити порядок використання вільного залишку коштів, які виникають на 1 січня бюджетного року. Фактично це економія з видатків або перевиконання доходів. Органи місцевого самоврядування не мають права ці гроші перерозподіляти.

Ще одна больова точка, і не лише для харків’ян. Сьогодні за кошти, які тимчасово містяться в банках, місцевий бюджет одержує 55 відсотків дисконтної ставки. Для міста це дуже важливо — за п’ять місяців «прибавка» становила 600 тис. гривень. Для наочності — це приблизно піврічне фінансування Харківського палацу піонерів або чотиримісячне — зоопарку. А в разі казначейського виконання місцевого бюджету за доходами (перехід до нього відбудеться чи то наприкінці нинішнього року, чи то на початку наступного) місто ці доходи втрачає. А за потреби отримання кредиту муситиме сплачувати, бо Казначейство не має ліцензії на надання безплатних кредитів, хоча кошти зберігатимуться саме в ньому. Це серйозно, і харків’яни виступають за те, щоб «казначейську» колізію під час ухвалення держбюджету все-таки розв’язали.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі