МІНФІН, ЗДАЄТЬСЯ, ЗГОДЕН, АЛЕ... НЕ ЗОВСІМ

Поділитися
Ось що означає добрий піар! Цього тижня інформагентства поширили радісну звістку, що Міністерство фінансів України пропонує вивести з-під оподаткування доходи громадян у розмірі 118,5 грн...

Ось що означає добрий піар! Цього тижня інформагентства поширили радісну звістку, що Міністерство фінансів України пропонує вивести з-під оподаткування доходи громадян у розмірі 118,5 грн. на місяць, тоді як сьогодні неоподатковуваний мінімум становить 17 грн.

Як повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» у прес-службі Мінфіну, таку пропозицію міністерство внесло в процесі підготовки до третього читання законопроекту «Про податок на доходи фізичних осіб». А далі цитата з прес-релізу: «Ввести в перший рік дії закону розмір податкової соціальної пільги на рівні 50% від мінімальної заробітної плати 237 грн., якщо місячний доход платника не перевищує розміру місячного прожиткового мінімуму».

Як то кажуть, приїхали. По-перше, виходить, що новий неоподатковуваний мінімум буде не для всіх, а тільки для найбільш низькооплачуваних. Чого слід очікувати іншим, а це все-таки значна частина платників податку, автори скромно умовчують. А так хотілося б знати...

Логічно припустити, що тим, хто одержує 385 або— страшно подумати! — 400 гривень на місяць, 118-гривнева пільга не світить: багаті, мовляв, буратіни. Що б ви зробили на місці керівника та бухгалтера при здоровому глузді і добрій пам’яті? Все правильно, зменшили б офіційний заробіток працівника до суми, яка дає право на «супермінімум», а решту виплатили б у конверті. От і скінчилася зворушлива президентсько-урядова казочка про «консолідацію зусиль усіх гілок влади з виведення заробітних плат із тіні».

По-друге, подана майже як сенсація пропозиція Мінфіну про новий мінімум насправді сенсаційною не є. Тому що в проголосованому в березні у другому читанні проекті закону про оподаткування доходів фізосіб депутати відкритим текстом записали, що неоподатковуваний мінімум у перший рік дії закону встановлюється на рівні 50% від мінімальної зарплати. А оскільки новий документ, навіть попри велике бажання наших гілок влади, не набере чинності раніше 1 липня, то, ясна річ, у розрахунках треба виходити з цифри 237 грн. Що в Міністерстві фінансів із гідною подиву винахідливістю і зробили на практиці.

Ставити крапку в цій історії зарано. Як і радіти тому, що у фінансовому відомстві знайшли компроміс із депутатами. Судячи з усього, до щасливого завершення законодавчої епопеї ще далеко. Оскільки Мінфін, як і раніше, продовжує наполягати на оподаткуванні пасивних доходів (дивідендів, роялті тощо) і скасуванні пільг та привілеїв, наданих за професійною чи галузевою ознакою. Справа, безумовно, державна, та хто ж своїй кишені ворог?

А тепер кілька цифр. Відповідно до даних Міністерства фінансів, за підсумками 2001 року 459 громадян України задекларували дохід понад 1 млн. грн. на рік. Проте найчисельнішим сегментом платників податку були громадяни з доходом від 1 тис. до 10 тис. грн. на рік. Чи знизять 2004-го для них податковий тягар — ось у чому питання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі