Коли в країні одразу дві держави, податкові апетити зростають удвічі

Поділитися
Конфлікт влади із владою, верхівки з верхівкою, держави з державою відбувається саме вчасно — у дні економічної кризи...

Конфлікт влади із владою, верхівки з верхівкою, держави з державою відбувається саме вчасно — у дні економічної кризи. Він вдало доповнив цю кризу ще й кризою політичною, а заразом — почав вимагати зростаючого фінансового забезпечення для кожної з гілок президентсько-виконавчої розгалуженої вертикалі. Причому — саме тоді, коли й на одну грошей ні в кого вже не залишилося. Відтак, стало не до людей — за людей тому й узялися.

В урядовому законопроекті №3518 запропоновано виключити зі складу валових витрат (які, як відомо, зменшують розмір податку на прибуток) усі виплати підприємств приватним підприємцям (ПриП), які сплачують єдиний податок (ЄП), тобто ПриПЄПам. Самих ПриПЄПів при цьому формально не чіпають, от тільки їхні замовники залишатимуться без податкозменшення, а тому напевно швидко переорієнтуються на інших постачальників/підрядників, миттєво залишивши ПриПЄПів (які в такому разі виявляться невигідними) без збуту, без замовлень і без коштів.

Вціліють, таким чином, лише ті з них, хто щось робить/продає не підприємствам, а безпосередньо фізособам, працюючи в роздрібній торгівлі або, приміром, у перукарні. Інші ж ПриПЄПи, яким із видом діяльності не пощастило, бо вид цей зорієнтований в них на юросіб, своє підприємництво змушені будуть закрити й поповнити ряди безробітних. Сподіваючись коли-небудь влаштуватися в якусь із фірм, які поки що не тільки не бажають когось приймати, а й не знають, куди подіти вже наявні кадри.

І якщо на біржу праці ПриПЄПові не хочеться, то доведеться йому організовувати своє власне підприємство. Із повним набором всіх обліково-звітно-податкових недешевих приємностей. Чи вистачить на них ентузіазму, сил і — головне — грошей?

Автори проекту запевняють, що так вони борються з обготівковуванням і податковою «хімією». Даруйте, але будь-яке послаблення завжди відразу викликає інтерес не тільки в тих, для кого його придумали, а й у «сусідів», які бажають прилаштуватися. До сільгоспПДВ, що залишається собі, але з правом видавати податкові накладні, прилаштовуються аж ніяк не менше, причому прилаштовуються із бандитів найсправжнісіньких! Однак саме цю золоту жилу ніхто чомусь не чіпає.

Ніхто не насмілюється ображати й мільйонерів, у яких тільки перший десяток тисяч оподатковується, як у всіх, а все, що вище, потрапляє до пенсійно-соцстрахівського офшору. От за що б узялися, коли справді є бажання навести лад!

Однак своїх — не чіпають. Натомість зводять зі світу нещасних самозайнятих.

При цьому до тих із ПриПЄПів, хто займається податковою «хімією» насправді, руці державній все одно зась. Уникнути її «хімікам» нічого не варто, чинне законодавство про це давно потурбувалося. Але як вони тепер оформлятимуть свої договори з тими ж замовниками, писати не буду: вони це знають і без мене, уряду ж підказувати, що б таке ще заборонити, не хочеться через принцип. Так чи інакше, оці виживуть, зміниться в них тільки спосіб «хімчистки».

А оті, хто справді для підприємств щось робив, опиняться під ударом, раптово отриманим від Батьківщини-неньки. Яка саме найменшими вирішила пожертвувати з ілюзорною надією підзаробити на податку на прибуток, який, вона думає, тепер поллється повним потоком, як усі джерела багатства в старому визначенні комунізму.

Економістам уже несила шукати логіку в діях уряду. Мине час, доки він переконається в марності таких дурних зусиль, у тому, що самозайнятих у безробітні він перевів даремно, що виграш тут ілюзорний, а от втрати Фонду зайнятості цілком очевидні, що жорстокість не обов’язково забезпечує економічний ефект.

Проте ми певні висновки можемо зробити вже зараз. І для цього зовсім не потрібно, щоб ЦЕ стало законом. Бо самоцінним є й сам факт подання такого проекту урядом та Мінфіном, який чітко вказує, в якому такому «антикризовому» напрямі працюють у них мізки і чого, як з’ясувалося, варта славнозвісна підтримка малого бізнесу.

А тепер — важлива інформація до роздумів. У парламенті за включення цього законопроекту до порядку денного голосували такі поборники фіскальної ідеї: БЮТ — 155 зі 156, «НУ—НС» — 30 зі 71, Блок Литвина — 20 з 20, ПР — 0 зі 175, КПУ — 0 з 27.

Отже, поки до порядку денного ЦЕ не увійшло. Але далі обов’язково буде...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі