Сила наших бажань

Поділитися
Сила наших бажань © Pixabay
Кінець року - хоч і зима, але період гарячий.

Потрібно завершити купу справ, здати мільйони звітів, закрити рік, відгуляти корпоратив, підготувати подарунки, прикрасити оселю, скласти меню святкового столу, зробити зачіску, купити нову сукню, розрахуватися з боргами, скласти план на наступний рік, і добре було б ще встигнути виспатися й насолодитися святковою атмосферою.

Грудень і січень, окрім усієї святкової метушні, приносять головне - віру в дива. Ми згадуємо дитинство, переглядаємо улюблені фільми й телепередачі, поспішаємо в коло рідних та близьких. І навіть найбільші скептики не можуть протистояти атмосфері свята і див. Незалежно від віку та вірувань, кожен із нас бодай трішки вірить, що в цей чарівний новорічно-різдвяний час найзаповітніше, найпотаємніше бажання неодмінно здійсниться.

Чому щороку ми так сподіваємося й віримо, що після того, як годинник виб'є дванадцяту, все зміниться, налагодиться, поліпшиться, наче за помахом чарівної палички? В нашій підсвідомості міцно вкоренилася, що 1 січня - це початок не тільки нового року, а й нового періоду в нашому житті.

Грудень - як підсумок пройденого етапу: щось хочеться забути й залишити за уявними дверми, щось - запам'ятати, з чогось - взяти урок, від чогось - втекти і зробити крок у майбутнє, ніби починаючи з чистого аркуша. Це стало для нас таким звичним, що цей механізм працює підсвідомо. Навіть якщо ми й не надаємо йому значення, однак прагнемо завершити справи, підбити підсумки, зустріти рік прийдешній в ошатній оселі, за гарним столом із близькими, бо десь там, у нашій підсвідомості, діє чітке, залізобетонне правило: "Як зустрінеш новий рік, так і проведеш".

Ну і, звісно, помріяти теж треба встигнути. Кожен із нас загадує бажання по-різному. Хтось довго думає й вибирає, хтось зосереджується на тому, що першим спадає на думку. Дехто сподівається, що бажання виконає хтось інший, а дехто покладається лише на себе. Для когось нездійснене бажання - це розчарування й апатія, а когось - спонукає до рішучіших дій. Та хай там як, а коли бажання викликає в нас позитивні емоції й усмішку на обличчі, ми хочемо, щоб здійснилося воно якнайшвидше.

Бажання або побажання іншим справді мають властивість здійснюватися, тому що ми заряджаємо їх своєю енергією та вірою. І чим більше енергії ми вкладаємо, тим більше шансів у них здійснитися.

Чому деякі бажання здійснюються, а деякі - ні? Кожне слово, сказане нами під впливом сильних емоцій, має силу. Це не залежить від надприродних здібностей, знаку зодіаку чи кольору очей, просто своїми емоціями ми наділяємо його силою та прискоренням. Дивно, але саме завдяки цьому наші імпульсивні бажання здійснюються швидше. Чому? Їх нам підказує підсвідоме, вони ніби вистрелюють нізвідки, але саме вони є відображенням наших актуальних потреб .

Часто можна почути твердження, що мрії мають залишатися мріями, і тільки так вони наповнюють людське життя чимось високим. Люди справді інколи воліють залишати мрії нездійсненими. Приємно мати щось, що стимулює, надихає. Вони - як сенс життя. Інколи мрії не можуть бути здійснені, за своєю природою, - або шанс їх здійснення дуже низький. Це вже особиста справа кожного. Але тут варто розібратися, що є мрія і що є бажання. Мрії і бажання -це споріднені поняття. Вони продукують в уяві образ чогось бажаного, викликають позитивні емоції. Ось тільки мрія - це щось недосяжне на цей момент чи й взагалі, а бажання виникає, коли ми усвідомлюємо реальність здійснення, будуємо плани, шукаємо шляхи, інструменти досягнення.

Коли ми загадуємо бажання, наш мозок уже тоді починає працювати над вирішенням завдання, шукає максимально продуктивні варіанти. Образ не утримується у свідомості цілодобово. Увага переключається на буденні справи, на щось актуальніше в цю хвилину, але мозок і підсвідомість працюють. І коли нарешті здійснилося омріяне, це насправді здається дивом, адже сталося те, що ми колись пошепки собі загадали, і сталося ніби саме собою.

Чи є правила загадування бажань? Сьогодні вам порадять масу літератури, різних технік і вправ, які допоможуть здійснити мрії. Але головною однак залишається особистість і її стосунки зі своїми бажаннями.

Перше, з чого варто почати, - це зі списку бажань. І, що в цьому найприємніше, - чим більше, тим краще. Все, чого б хотілося, маленьке й велике, сьогодні чи за рік, дороге і не дуже, матеріальне чи ні. Те, про що довго думали, і те, що спало на думку раптом. Цей перелік може бути доповнений або відредагований упродовж певного часу. Далі ранжуємо: від найважливішого до найменш значущих. При цьому орієнтуйтеся тільки на власні почуття й емоції.

Використовуйте чарівні фільтри. Поміркуйте над тим, яке ваше місце серед цих бажань. Запишіть спочатку бажання, нездійснення яких ніяк на вас не вплине. Можливо, вони не дуже важливі або навіяні хвилинкою слабкості. Це те, від чого можна відмовитися з найменшими втратами. Так ви будете готові до того, що певні дрібниці або невеликі прикрощі не матимуть на вас впливу.

Далі виберіть із списку ті, від нездійснення яких буде зле, але ви залишитеся собою. Це те, без чого можна жити. Так, доведеться мати справу з негативними емоціями, пережити незручності, можливо - поплакати, але залишитися собою, зберегти свої переконання і йти далі.

І насамкінець - виберіть ті, без яких ви вже будете не ви. Це складові особистості, три кити, на яких тримаються ваші уявлення про світ, про себе, про життя і життєвий шлях. Те, що впливає на формування вас як особистості і без чого неможливо розвиватися .

Ці фільтри допоможуть відкинути зайве та розставити пріоритети. Бути готовим до того, що від деяких дрібниць доведеться відмовитися, але розуміти, що вони не мають на вас впливу.

Звісно, є бажання найзаповітніше. Попрацюйте над ним. Наповніть його енергією і наділіть силою для здійснення. Часто можна почути "хочу щось схоже на…" або "головне, щоб не…". Приблизні формулювання дають приблизний результат. Уявляйте, доповнюйте деталями, обмірковуйте, надавайте форми та кольору, встановлюйте час. Чітке уявлення про результат допоможе відкинути все несхоже і максимально досягнути мети, а не погоджуватися на щось приблизне. Ідіть до своєї мрії маленькими кроками щодня.

Багато важить ресурс - така собі батарейка й інструмент. Те, що потрібне для здійснення бажання. Це можуть бути матеріальні блага, втручання інших людей, власні сили, знання, інформація - все, що прискорить або допоможе. Не варто знецінювати участь інших людей. Реально оцініть, наскільки ситуація залежить від вас, а наскільки - від когось іншого (але відповідальності з себе не знімайте). Просіть допомоги, приймайте її із вдячністю.

Усвідомте перешкоди. Що заважає? Що стримує? Що не дає рухатися? Об'єктивні чи суб'єктивні чинники: фінанси, сумніви, брак знань, вік, стать, погода, політична ситуація, власні переконання чи принципи. Все, що хоча б трохи гальмує досягнення мети. Навіщо? Неможливо вирішити проблему, якщо її не видно.

Мрійте і фантазуйте. Уявіть ваше бажання як образ, постійно доповнюйте його й наповнюйте силою. Це може бути квітка, що росте й розквітає, дерево, що росте і плодоносить. Будь який позитивний образ відображатиме вкладені зусилля і результати.

Все сказане більше схоже на план, ніж на диво? Можливо! Але, простуючи в чудовий, новий, добрий прийдешній рік, пам'ятайте, що все в наших руках і в нашій голові, тому рук не можна опускати, а в думках інколи потрібно проводити генеральне прибирання і надавати їм напрямку і прискорення!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі